.
.
.

خبر خوش وزیر بهداشت بریتانیا: این واکسن ما را در بهار نجات خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«ما را در بهار نجات خواهد داد.» این عبارت چه بسا مهمترین جملهای است که در ذهن هر بریتانیایی نقش بست که سخنان چهارشنبه 30 دسامبر وزیر بهداشت را شنیده‌ است.

مت هانکوک وزیر بهداشت بریتانیا در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که واکسن دانشگاه آکسفورد و و شرکت استرازنیکا که مجوز استنفاده از آن امروز از سوی دولت بریتانیا صادر شد، فرصتی را برای نجات از بیماری مهلک کووید 19 با فرارسیدن بهار آینده، فراهم می‌کند.

او افزود: «سازمان بهداشت ملی می‌تواند دوزهایی را برای تزریق افراد با همان سرعتی که تولید می‌شود، فراهم کند. پس از تأیید واکسن در صبح امروز، اطمینان دارم که تا بهار قادر خواهیم بود، تعداد کافی از افراد در معرض خطر ابتلا را واکسینه کنیم که این امر، راهی برای خروج از این پاندمی را فراروی ما قرار می‌دهد.»

هنکوک به تلویزیون بی‌بی‌سی گفت: «تدابیر قرنطینه در بریتانیا برای مقابله با افزایش شمار مبتلایان به نسل جهش یافته کورونا، تمدید خواهد شد.»

واکسن آکسفورد و گونه جدید کرونا

دولت بریتانیا ساعاتی پیش اعلام کرد که سازمان تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی بریتانیا، مجوز استفاده از واکسن تولید شده توسط شرکت استرازنیکا و دانشگاه آکسفورد را صادر کرده و سازمان ملی خدمات بهداشتی، آماده‌سازی‌های فشرده در مرحله پیاده کردن واکسن را آغاز خواهد کرد و واکسن در وهله اول به قشرهایی تزریق خواهد شد که بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

در همین اثنا شرکت استرازنیکا تأکید کرد که واکسن آکسفورد بر گونه جهش یافته کرونا نیز اثر بخش است که دو هفته پیش در بریتانیا کشف شد.

قابل توجه است که این واکسن پس از واکسن فایزر – بیوتک مجوز گرفته که در دوم دسامبر جاری چراغ سبز دریافت کرد و دومین واکسن مورد استفاده در بریتانیا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم