.
.
.

حملات هوایی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان ایرانی در الزبدانی سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های وابسته رژیم سوریه چهارشنبه 30 دسامبر 2020 از واکنش سامانه‌های دفاعی رژیم اسد به حملات هوایی اسرائیل به اطراف دمشق پایتخت سوریه خبر دادند.

بنا به گزارش‌ رسانه‌های سوریه، حملات هوایی اسرائیل منطقه النبی هابیل در شهر الزبدانی در حومه غربی دمشق را هدف قرار داده و به کشته شدن یکی از سربازان رژیم اسد و مجروح شدن تعدادی دیگر منجر شد.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که حملات هوایی اسرائيل مقر پدافند هوایی و شبه‌نظامیان ایرانی را در حومه دمشق هدف قرار داده است.

بنا بر برخی منابع جنگنده‌های اسرائیلی با پرواز بر فراز لبنان یکی از مقرهای نظامی در منطقه الزبدانی در نزدیکی مرزهای لبنان با حومه غربی دمشق را هدف قرار دادند.

شایان ذکر است که حملات چند روز پیش اسرائیلی انبارها و مراکز تحقیقات عملی موسوم به «کارخانه‌های (وزارت) دفاع» که محل استقرار شبه‌نظامیان ایرانی است را هدف قرار دادند.

در پی این حملات هوایی اسرائیل خودروهای اورژانس به منطقه نظامی محل استقرار نیروهای شبه‌نظامی ایران و پیکارجویان سوری و غیر سوری در غرب شهر مصیاف در حومه مرکز استان حماه اعزام شدند.

از سویی تلویزیون دولتی رژیم سوریه اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی رژیم سوریه به حملات هوایی اسرائیل در منطقه مصیاف در حومه شهر حماه واکنش نشان داده‌اند.

تلویزیون سوریه همچنین صحنه‌هایی از واکنش سامانه دفاع هوایی سوریه به حملات هوایی اسرائیل را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس نیز پیش از این حمله صدای جنگنده‌هایی بر فراز لبنان شنیده شده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی «The Jerusalem Post» آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود در نتیجه عملیات‌های مستمر ارتش اسرائیل که در سال گذشته افزایش یافته، روند استقرار و موضع‌گیری نیروهای ایرانی در سوریه به کندی پیش می‌رود.

در این راستا اسرائیل تاکنون به انجام صدها حمله هوایی برای ممانعت از انتقال تسلیحات پیشرفته ایرانی به حزب‌الله لبنان و جلوگیری از استقرار نیروهای ایرانی در سوریه اذعان کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم