.
.
.

امارات: حمله به فرودگاه عدن حمله به توافق ریاض است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز چهارشنبه 30 دسامبر 2020 گفت حمله‌ای که به فرودگاه بین‌المللی عدن همزمان با ورود دولت جدید این کشور شد، حمله به توافق ریاض است؛ توافقی که ثبات و صلح را با خود به همراه دارد.

قرقاش در صفحه توئیترش نوشت: «حمله له فرودگاه عدن، حمله به توافق ریاض و همه آنچه این توافق برای صلح و ثبات در کشور برادر یمن با خود دارد، است. تحریک، تخریب، خشونت و تروریسم در مقابل برنامه صلحی که پادشاهی عربی سعودی با هدف خیر برای یمن و منطقه آن رهبری می‌کند، راه به جایی نخواهد برد.»

خبرنگار العربيه ظهر روز چهارشنبه 30 دسامبر خبر داد که همزمان با ورود وزاری دولت یمن به عدن فرودگاه بین المللی این شهر هدف سه موشک خمپاره قرار گرفت. براساس گزارش، اطلاعات اولیه از این حادثه نشان می‌دهد که هیچ‌کدام از وزرای دولت یمن در حادثه انفجار فرودگاه عدن آسیب ندیده‌اند.

وزارت امور خارجه خارجه پادشاهی عربی سعودی پیش از این و در روز جمعه 18 دسامبر 2020 ضمن استقبال از اجرای توافق ریاض توسط طرف‌های یمنی شامل دولت قانونی و شورای انتقالی جنوبی این کشور و اعلام تشکیل دولت شایسته‌ سالار سیاسی شامل همه طیف‌های مردم یمن، آن را گامی مهم در راستای پایان دادن به بحران این کشور توصیف کرده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه این پادشاهی از اجرای توافق ریاض توسط دولت قانونی و شورای انتقالی جنوبی این کشور و اعلام تشکیل دولت شایسته‌ سالار سیاسی شامل همه طیف‌های مردم یمن پس از انجام اقدامات نظامی ویژه مربوط به خروج نیروهای نظامی از عدن به خارج از این استان و جدایی نیروهای نظامی در أبین و انتقال آنها به مواضع مورد نظر، استقبال کرد.

وزارت خارجه سعودی همچنین اصرار طرف‌های یمنی بر مقدم شمردن منافع مردم این کشور و تحقق آرزوهای ملت برادر یمنی برای برقراری مجدد امنیت و ثبات در این کشور را با ارزش خوانده و اجرای توافق ریاض را گامی مهم در راستای دستیابی به راه حل سیاسی و پایان دادن به بحران یمن دانست.

وزارت خارجه سعودی همچنین بر رهنمودهای خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، نایب‌رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی مبنی بر ادامه همه تلاش‌های دولت پادشاهی عربی سعودی در حمایت از کشور برادر جمهوری یمن و برقراری امنیت، ثبات و شکوفایی این کشور تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم