.
.
.

اتحاد علیه ایران هسته‌‌‌ای: حمله به سلیمانی در راستای قدرت بازدارندگی آمریکا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای» اخیرا در یک گزارش 32 صفحه‌ای درباره فعالیت و مرگ سلیمانی گفته است: «فعالیت‌های قاسم سلیمانی در خارج از ایران بیش از هر چیز به عنوان یک نیروی بی‌ثبات‌کننده در خاورمیانه احساس می‌شد. دلیل این مسئله تلاش‌های همزمان او برای تقویت نفوذ نظامی و دیپلماتیک ایران از طریق یک راهبرد ترکیبی بود؛ راهبردی متشکل از پشتیبانی از جنگ‌های شبه نظامیان و تروریسم که با تلاش‌ها برای کسب نفوذ سیاسی همراه بود.»

در این گزارش آمده: «رویکرد سلیمانی برای تقویت نفوذ ایران در عراق در نهایت به زنجیره‌ای از حوادث انجامید؛ حوادثی که سرانجامسبب شد دولت دونالد ترامپ تصمیم بگیرد تا او را در روز 3 ژانویه 2020 بیرون از فرودگاه بین المللی بغداد با استفاده از پهپاد هدف قراردهد.»

«اتحاد علیه ایران هسته‌‌‌ای» در این گزارش تاکید کرده است: «حمله موشکی کتائب حزب‌الله عراق در 27 دسامبر 2019 با 30 موشک به یک پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی کرکوک که منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی شد، و متعاقب آن حمله به سفارت آمریکا دربغداد، یک محاسبه اشتباه مرگبار توسط سلیمانی بود. او به تدریج این گونه اقدامات را افزایش داده بود و تا آن زمان با واکنش متقابل آمریکا رو‌به‌رو نشده بود. اما در نخستین ساعات بامداد 3 ژانویه 2020، پرزیدنت ترامپ مجوز اجرای یک حمله پهپادی را صادر کرد؛ حمله‌ای که کاروان خودروهای حامل سلیمانی را اندکی پس از ورود او به بغداد، هدف قرار داد.»

وزارت دفاع آمریکا پس از حمله به سلیمانی، با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشته بود که «نیروهای نظامی ایالات متحده به دستور رئیس‌جمهوری با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران - سازمانی که توسط ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین شده است - یک اقدام قاطع پدافندی را برای محافظت از پرسنل ایالات متحده انجام دادند.»

وزارت دفاع ایالات متحده هدف از این حمله را جلوگیری از حملات آینده ایران عنوان کرد

جیسن برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌‌‌ای در آستانه نخستین سالگرد حمله پهپادی آمریکا به قاسم سلیمانی گفته است که مرگ قاسم سلیمانی مانع از محقق شدن پروژه ایران برای سلطه منطقه‌ای شده است. وی تأکید می‌‌کند که اسماعیل قاآنی قادر به اداره نیروهای نیابتی ایران در منطقه نیست.

«سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای» یک سازمان ذی‌نفوذ غیر حزبی و غیر انتفاعی جهت جلوگیری از تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به کشوری دارای سلاح‌های هسته‌ای است. این سازمان در نیویورک مستقر است. رئیس این سازمان جو لیبرمن سناتور سابق مجلس سنای آمریکا از ایالت کنتیکت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم