.
.
.

صندوق قرض‌الحسنه حزب‌الله لبنان هک و اطلاعات آن افشا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله‌ای سایبری هکرها حساب‌های موسسه «قرض‌الحسنه» وابسته به حزب الله لبنان را هک و اطلاعات آن را افشا کردند.

این موسسه «قرض الحسنه»که در دهه هشتاد قرن گذشته با عنوان انجمن خیریه به ثبت رسیده دوشنبه 28 دسامبر 2020 در حمله‌ای سایبری از سوی هکرهایی که خود را با عنوان «Spiderz» معرفی کرد‌ه‌اند هک شد.

به دنبال آن لیست‌هایی از نام‌های بدهکاران و سپرده‌گذاران در هر کدام از شعبه‌های این موسسه که نقش بانک حزب‌الله لبنان را ایفا کرده و منابع اصلی تامین مالی و پول‌شویی اموال آن که در لیست تحریم‌های آمریکایی قرار دارند نیز توسط هکرها افشا شد.

هکرها نیز جزئیاتی درباره ارزش وام‌ها، درصدد بازپرداخت، اطلاعات شخصی بدهکاران، بودجه‌های شعبه‌ها و موسسه برای سال‌های 2019 و 2020 را افشا کرده و وعده دادند در آینده اطلاعات بیشتری را در این خصوص منتشر کنند.

آنها همچنین از بدهکاران به این موسسه قرض الحسنه و سپرده‌گذاران در آن خواسته‌اند تا بدهی‌های خود را بازپرداخت نکنند و سپرده‌هایشان را باز پس گرفته و اقتصاد موازی حزب‌الله که به عامل باج‌خواهی از دولت لبنان تبدیل شده و در فروپاشی اقتصادی این کشور نقش داشته را تحریم کنند.

طی این حمله سایبری هکرها همچنین به حساب‌های موسسه قرض الحسنه حزب الله نزد «جمال تراست بانک» دست یافته‌اند که از سال 2019 به اتهام ارائه خدمات مالی به حزب الله لبنان تحریم شده است.

در حالی که این موسسه «قرض الحسنه» در دهه هشتاد قرن گذشته توسط حزب الله لبنان افتتاح شده و تحت عنوان انجمن خیریه به ثبت رسیده است اکنون اما وام‌هایی به مجموع 500 میلیون دلار در اختیار بیش از 200 هزار وام‌گیرنده قرار داده است که این وام‌های مالی به دلار و در مقابل به رهن گذاشتن طلا یا قرار دادن مبالغی هم‌ارز آن، ارائه می‌شود.

هکرهای حمله کننده به موسسه قرض‌الحسنه حزب الله همچنین وعده دادند که در مرحله آتی اطلاعات بیشتری را درباره صندوق قرض‌الحسنه حزب‌الله و دیگر موسسات وابسته به این گروه شبه‌نظامی لبنانی وابسته به ایران افشا کنند.