.
.
.

دستگیری چهار نفر در وزارت بهداشت افغانستان به اتهام فساد اداری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستانی‌کل افغانستان سه‌شنبه 29 دسامبر با نشر اعلامیه‌ای از دستگیری چهار نفر در وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور به اتهام «مطالبه رشوه» خبر داد.

در این اعلامیه آمده، این افراد توسط دادستانی‌کل باهماهنگی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان دستگیر شدند، اکنون این افراد در بازداشت هستند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

در این اعلامیه ذکر شده، دادستانی‌کل افغانستان «بررسی‌ها و تحقیقات خود ‌را در روشنایی قوانین نافذۀ‌ کشور، متکی بر اسناد و شواهد به‌گونۀ مستقلانه، بی‌طرفانه و عادلانه انجام داده؛ نتایج آن‌را همگانی می‌سازد».

شایان ذکر است که روز گذشته نیز سه سناتور افغان به اتهام «گرفتن 40 هزار دالر آمریکایی رشوه» در ولایت بلخ در شمال افغانستان دستگیر شدند که رئیس جمهوری محمد اشرف غنی عصویت دو تن از این سناتوران متهم به فساد اداری را در مجلس سنای این کشور لغو کرد.

مجلس سنای افغانستان سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 در واکنش به دستگیری سه سناتور افغان به اتهام «گرفتن 40 هزار دالر رشوه» واکنش نشان داد و گفت، جزئیات بیشتر در این مورد شریک نشده است.

مجلس سنای افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «جزئیات لازم درپیوند به این قضیه با مشرانوجرگه(مجلس سنا) شریک نگردیده و این جرگه از ادارات ذیربط خواهان رعایت قانون اساسی به طور اخص ماده (102) آن می‌باشد».