.
.
.

تا پایان ماه می 3 میلیون دوز واکسن فایزر به سعودی می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه از ریاض روز دوشنبه 28 دسامبر 2020 گزارش کرد که تا پایان ماه می 2021، 3 میلیون دوز از واکسن کرونای ساخت شرکت‌های فایزر بایونتک به پادشاهی عربی سعودی می‌رسد.

شرکت فایزر متعهد شده تا آخر ماه فوریه 2021 یک میلیون دوز واکسن کرونا در اختیار سعودی قرار دهد.

مقامات بهداشتی سعودی اعلام کردند که تهیه و تایید واکسن‌های دیگر، در صورت موفقیت در مرحله آزمایشی، را هم در دستور کار قرار می‌دهند.

سازمان غذا و داروی سعودی پیش از این مجوز استفاده از واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine را در این کشور صادر کرده بود.

پیش از این دکتر توفیق ربیعه وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی اعلام کرده بود ساعاتی پس از تزریق واکسن کرونا به شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی، شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه ویژه کرونا در این کشور پنج برابر شد.

وزیر بهداشت اقدام ولی‌عهد به دریافت واکسن را یک گام موثر دانست و از او برای پیگیری موضوع تامین واکسن تشکر کرد.

واکسن کرونا روز جمعه 25 دسامبر 2020 به شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی تزریق شد. سعودی پیشتر اعلام کرده بود که این واکسن را به رایگان در اختیار همه شهروندان و افراد مقیم در این کشور قرار می‌دهد.

در ویدئویی که خبرگزاری واس خبرگزاری رسمی سعودی منتشر کرد، ولی‌عهد این کشور با حضور در یکی از مراکز تزریق، واکسن کرونا را دریافت کرد. این واکسن در چارچوب برنامه ملی واکسیناسیون که از سوی وزارت بهداشت این کشور اجرا می‌شود، به ولی‌عهد تزریق شد.