سامانه‌های دفاعی ائتلاف یک فروند پهپاد حوثی را در غرب یمن سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه‌های پدافند هوایی وابسته به ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه 27 دسامبر 2020 یک فروند پهپاد شبه‌نظامیان حوثی در حال پرواز بر فراز شهر ساحلی المخا در غرب یمن را سرنگون کردند.

به گزارش «العربیه» ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مشترک ائتلاف، اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی ائتلاف موفق به سرنگونی پهپاد وابسته به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی شدند که بر فراز شهر ساحلی المخا در غرب یمن در حال پرواز بوده است.

Advertisement

در همین راستا نیروهای ائتلاف عربی یکشنبه نیز 7 فروند پهپاد شناسایی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را شناسایی کردند که در راستای نقض آشکار روزانه آتش‌بس سازمان ملل متحد بر فراز مناطق متفرقه از استان الحدیده به پرواز در آمده‌اند.

یک منبع عملیاتی از نیروهای مشترک ائتلاف افزود که پهپادهای شناسایی حوثی که تعدادشان بالغ بر 7 فروند است بر فراز 3 منطقه از استان الحدیده به پرواز درآمده‌اند.

این منبع افزود 3 فروند پهپاد که در حال پرواز بر فراز منطقه کوهستانی بودند رصد شدند و 4 فروند پهپاد دیگر بر فراز شهرهای حیس و التحیتا و به تعداد دو پهپاد بر فراز هر شهر، رصد شدند.

شایان ذکر است که طی روزهای اخیر نیروهای مشترک ائتلاف دهها فروند پهپاد در حال پرواز بر فراز شهرستان‌های الساحل الغربی و در جنوب الحدیده و غرب تعز را رصد کردند.

شبه نظامیان حوثی این پهپادها را در عملیات‌های تصویربرداری مواضع و زیر نظر گرفتن تحرکات نیروهای مشترک در منطقه ساحل به کار می‌برند.

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا بر میزان کاربرد پهپادهای بمب‌گذاری شده و شناسایی افزوده‌اند، و یک کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد پیش‌تر گفته بود که این پهپادها از قطعات با منشأ خارجی که به یمن انتقال داده شده‌اند، مونتاژ شده‌اند.

میته کارشناسان سازمان ملل در این‌باره توضیح داد که پهپادهای نوع «قاصف» و «المهاجم» حوثی تقریبا با طرح و ابعاد و توانایی‌های پهپادهای نوع ابابیل- T ساخت شرکت هواپیماسازی ایران شباهت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم