خطر افزایش مهاجرت توده‌ای در ایران در دوران پساکرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدیر رصدخانه مهاجرت ایران اعلام کرد که در دوران پس از کرونا فنر فشرده مهاجرت‌های بین‌المللی آزاد خواهد شد و با توجه به شرایط اقتصادی ایران، میل مهاجرت افزایش پیدا خواهد کرد و خطر شیوع مهاجرت توده‌ای بیشتر می‌شود.

بر اساس گزارش اقتصادآنلاین، دوشنبه 28 دسامبر 2020 بهرام صلواتی در سرمقاله ویژه‌نامه روز جهانی مهاجران، ضمن اشاره بر شتاب مهاجرت در جهان خصوصا در دوران پساکرونا، با تبیین دلایلی، نسبت به ورود جامعه ایران به فاز مهاجرت توده‌وار هشدار داد.

او با تاکید بر توقفی که کرونا در مسیر مهاجرت‌های بین‌المللی ایجاد کرده است، نسبت به شکل‌گیری موج عظیمی از مهاجرت در جهان پس از کرونا هشدار داد.

صلواتی در این نوشته با تاکید بر شتاب روزافزون مهاجرت در جهان و نیز فقدان همکاری بین‌المللی به موضوع مهاجرت، اشاره می‌کند که کرونا، وقفه‌ای جدی در مهاجرت‌های بین‌المللی به وجود آورده است؛ اما در دوران پساکرونا جهان با موج عظیم مهاجرت‌های بین‌المللی مواجه خواهد شد؛ چرا که پیشران‌های مهاجرت چون فقر، تبعیض و... در دوران کرونا به شدت تقویت شده و در دوران پس از کرونا فنر فشرده مهاجرت‌های بین‌المللی آزاد خواهد شد.

او با اشاره به شرایط اقتصادی در ایران، به فشرده ‌شدن میل مهاجرت در این کشور تاکید می‌کند و نسبت یه خطر شیوع مهاجرت توده‌ای در ایران هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم