ترور سلیمانی با سه پهپاد از «عین الاسد» انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«احمد الاسدی» رئیس فراکسیون «السند الوطنی» در پارلمان عراق در مستند «الرحله الاخیره» (آخرین سفر) که از شبکه تلویزیونی العهد عراق پخش شد، ادعا کرد ترور «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق با سه فروند پهباد از پایگاه نظامی «عین الاسد» انجام شد.

او افزود: «این پهبادها از صبح پنج شنبه بعنی حدود 20 ساعت بر فراز عراق و بویژه بغداد پرواز می‌کردند تا این که ترور را انجام دادند».

الاسدی همچنین مدعی شد: «سفیر آمریکا در عراق با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق تماس گرفت و گفت که هدف ما سلیمانی و نه المهندس بوده است اما این تماس به منزله عذرخواهی نیست».

پس از بحران اخیر موشک پرانی به اطراف سفارت آمریکا در بغداد و سفر قاآنی فرمانده سپاه قدس به عراق و دیدارش با برخی رهبران گروه های ستیزه جو به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی می‌کوشد با کمترین هزینه ممکن مانور حضور در عراق را به نمایش درآورد.

پاسخ دولت الکاظمی به موشک پرانی گروه‌های وابسته به ایران، تقویت قدرت هجومی ارتش آمریکا در منطقه و امیدواری به تغییر رویکرد دولت جدید آمریکا فرصت های ایران برای هر گونه تحرک نظامی در سالگرد ترور سلیمانی را بشدت کاهش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم