.
.
.

7 سرنشین یک شناور ایرانی در جزیره لارک مفقود شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش مسئولان اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان،استان جنوبی ایران، پنج شنبه از 24 دسامبر، یک شناور ایرانی در جنوب جزیره لارک دچار سانحه شده و تاامروز هیچ اثری ازهفت سرنشین شناور لندینگ کرافت در دست نیست.

اسماعیل مکی‌زاده، معاون دریایی اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان گزارش داد: "ساعت ۱۸: ۳۰ دیروز ۵ دی ماه پیامی مبنی شرایط اضطرار برای یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری درتنگه هرمز به مرکز جستجو و نجات دریایی استان مخابره شد."

به گزارش برنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اسماعیل مکی‌زاده با بیان اینکه تلاش ها برای یافتن ۷ سرنشین مفقود شده شناور خوارزم با حضور گروه‌های جستجو و نجات ادامه دارد، تصریح کرد: در این شناور ۶ خدمه ایرانی و یک نفر تبعه کشور هندوستان است؛ شناور خوارزم از مبدا بندر شناص عمان به مقصد بندرعباس در حال دریاروی بوده که در محدوده جنوب جزیره لارک دچار شرایط اضطرار شده است.

وی در خصوص علل این حادثه گفت: عوامل متعددی نظیر عدم توجه به هشدارهای هواشناسی و دریاروی در شرایط نامساعد جوی و همچنین چیدمان نادرست بار؛ عوامل اولیه محتمل است.

به گفته معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان، شناور مذکور در حالت واژگون در ۲۵ مایلی جنوب شرق جزیره لارک و در موقعیت جنوب غربی کوهستک قرارگرفته که تلاش‌ها برای یافتن ۷ نفر خدمه و یدک آن به‌منظور انتقال شناور به منطقه کم‌عمق دریا ادامه دارد.

گفتنی است، شامگاه ۵ دی‌ماه پیامی مبنی بر اعلام اضطرار برای یک فروند شناور لندینگ کرافت با نام “خوارزم“ از سوی کشتی‌های عبوری در تنگه هرمز به مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان مخابره شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم