.
.
.

پس از عصائب اهل حق شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق الكاظمی را تهدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از تهدید مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، توسط شبه‌نظامیان موسوم به «عصائب اهل الحق» که روز جمعه صورت گرفت، این بار شبه‌نظامیان حزب الله عراق یک گروه پیکارجوی وابسته به جمهوری اسلامی ایران، شامگاه شنبه ضمن تهدید مستقیم مصطفی الکاظمی، از او خواسته‌اند تا به گفته آنها «صبرشان را آزمایش» نکند.

شبه نظامیان حزب الله عراق با وصف نخست وزیر عراق به «خائن» در تهدیدی مستقیم در شبکه توئیتر نوشتند: «زمان برای بریدن گوش‌ الکاظمی بسیار مناسب است ...وزارت اطلاعات آمریکا از تو محافظت نخواهد کرد».

ابوعلی العسکری سخنگوی تیپ‌های حزب الله عراق در شبكه توییتر نوشت که منطقه در اوج تنش است و احتمال شروع یک جنگ همه جانبه‌ای وجود دارد. او خواستار خویشتنداری شد تا به گفته او فرصت معرفی آنها به عنوان آغاز‌گر جنگ، به دشمن داده نشود.

شبه‌نظامیان عصائب اهل الحق وابسته به تهران روز جمعه 25 دسامبر با انتشار ویدئویی مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق را تهدید به «مجازات الهی» کرده و تاکید کردند گوش به فرمانده قیس الخزعلی فرمانده این گروه شبه‌نظامی وابسته به تهران هستند.

صائب اهل الحق به دولت عراق 48 ساعت مهلت داد یکی از پیکارجویان این گروه شبه‌نظامی که به اتهام مشارکت در حمله موشکی در بازداشت است را آزاد کند اما مصطفی الکاظمی به شخصیت‌های سیاسی عراق اطلاع داد که با آزادی متهمان حمله موشکی کاملا مخالف است و ضمن محکوم کردن تهدیدهای شبه‌نظامیان عصائب، منتظر نتایج تحقیقات و حکم قاضی دادگاه می‌ماند.

العربیه روز جمعه به سندی دست یافت که نشان می‌دهد گروه شبه‌نظامی عصائب اهل الحق که از گروه‌های وابسته به تهران است، قصد بسیج نیروهای خود برای تجمع در نزدیکی یکی از مقرهای امنیتی حساس بغداد دارد.

منابع خبری العربیه گزارش کردند که این تجمع با هدف اعمال فشار بر دولت عراق برای آزادسازی تعدادی از اعضای این گروه شبه‌نظامی است که به اتهام حمله به سفارت آمریکا و منطقه الخضراء در بازداشت به سر می‌برند. 6 پیکارجوی عصائب در ارتباط با این پرونده در بازداشت به سر می‌برند.

گفته می‌شود که اعترافات یکی از بازداشت‌شدگان می‌تواند پای اعضای دیگر عصائب اهل الحق را به این پرونده باز کرده و مقدمات بازداشت آنها را هم فراهم کند.

براساس اطلاعاتی که العربیه به دست آورده این فرد بازداشت شده، حسام الزیرجاوی از اهالی شهرک صدر است و در حال حاضر تحت بازجویی امنیتی قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم