.
.
.

هلال‌احمر ایران: یک خیّرِ برای ما واکسن کرونا می‌خرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران از اقدام برای خرید یک میلیون دوز واکسن کرونا خبر داد و اعلام کرد که یکی از خیّرین کمک می‌کند که از خارج از ایران مقداری واکسن خریداری و به ایران ارسال شود که البته مقدارش نسبت به کل واکسنی که سازمان هلال‌احمر دریافت می‌کند، زیاد نیست.

در حالیکه کاربران ایرانی توئیتر تاکنون دو بار، هشتگ «واکسن بخرید» را به ترند اول در ایرران تبدیل کردند، رئیس سازمان هلال‌احمر از کمک گرفتن از یک «خیّر» برای خرید آن خبر داد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا یکشنبه 27 دسامبر 2020 کریم همتی تاکید کرد که بر اساس خواست وزیر بهداشت که گفته بود سازمان هلال‌احمر نیز باید در خرید واکسن کرونا مشارکت کند برای خرید آن اقدام خواهند کرد.

به گفته او «قیمت و نوع واکسن» را با سازمان غذا و دارو چک می‌کنند و برای هر یک از واکسن‌هایی که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشند، اقدام خواهند کرد.

همتی در ادامه بیان کرد: «یکی از خیرین هم دارد به ما کمک می‌کند که از خارج از کشور مقداری واکسن خریداری کند که برای ما ارسال شود که البته مقدارش نسبت به کل واکسنی که می‌خواهیم دریافت کنیم، زیاد نیست».

به گفته او، در مرحله اول، میزان واکسن کرونایی که سازمان هلال‌احمر می‌خواهد خریداری کند، یک میلیون دوز است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران تاکید کرد که با توجه شرایط حاکم بر کل دنیا تقاضا برای واکسن زیاد است و منابع تولیدی آن کم است.

او چندی پیش نیز در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که در بهترین حالت ورود واکسن‌های کرونا از خارج از ایران، ممکن است تا پایان دی ماه طول بکشد و منبعی که قرار است هلال‌احمر از آن واکسن کرونا را تهیه کند، چین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم