.
.
.

امرالله صالح: توافق دوحه برای طالب اعتماد به‌نفس کاذب و پوشالی ایجاد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 27 دسامبر اعلام کرد، توافق دوحه برای طالب اعتمادبه‌نفس کاذب و پوشالی ایجاد کرده است.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت، طالب اعتقاد به زندگی باهم وزندگی مسالمت‌آمیز در افغانستان نو ندارد. توافق دوحه برای طالب اعتمادبه‌نفس کاذب و پوشالی ایجاد کرده است.

صالح اضافه کرد: «نهاد‌هایی که می‌تواند به طالب تفهیم کند که غلط کرده است؛ وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و بقیه ارگان‌های دولت می‌باشند. مذاکرات باید ادامه یابد تا راه صلح‌آمیز برای بحران پیدا شود، اما تنها راه حل، از قطر و دوحه نمی‌گذرد، تقویت ظرفیت و کارایی دولت راه را به صلح کوتاه می‌سازد».

امرالله صالح اضافه کرد: «بمب‌های مغناطیسی و هدف قرار دادن بخش نرم جامعه یعنی فعالین مدنی، خبرنگاران و اهل خبره جزء برنامه یازده پایه‌ای طالب است که می‌خواهند با انجام آن اراده مردم را در دفاع از ارزش‌ها تضعیف نمایند. البته که این کمپین وحشت و جهالت به‌جز از رسوایی و تنفر برای طالب دستاورد استراتژیک نخواهد آورد».

شایان‌ذکر است که آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 توافق‌نامه صلح امضا کردند که پس‌ازآن روند مذاکرات صلح بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر آغاز شد. قرار است دور دوم این مذاکرات به تاریخ 5 ژانویه 2021 آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم