حمله با بمب‌کنار جاده‌ای به ستونی از ارتش آمریکا در استان بابل عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ستاد تبلیغات جنگ ارتش عراق چهارشنبه 23 دسامبر 2020 اعلام کرد که یک ستون از ارتش ایالات متحده آمریکا و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در استان بابل عراق با بمب‌کنار جاده‌ای کارگذاشته شده مورد حمله قرار گرفت.

ستاد تبلیغات جنگ ارتش عراق چهارشنبه تاکید کرد که یک بمب‌کنار جاده‌ای کارگذاشته شده در مسیر بزرگراه به سوی استان بابل منفجر شده و ستون حامل حمایت‌های لجستیکی متعلق به ائتلاف بین‌المللی را هدف قرار داد.

Advertisement

این منابع افزودند که انفجار این بمب کنار جاده‌ای منجر به وارد آمدن خسارت‌هایی به یکی از خودروهای نظامی شد اما تلفات یا مجروحیت‌هایی در پی نداشته است.

بنا به تلویزیون رسمی عراق مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور شامگاه دوشنبه 21 دسامبر حملات راکتی به منطقه سبز بغداد را «اقدام تروریستی بزدلانه»‌ توصیف کرد و بر مخالفتش با هر اقداماتی علیه نمایندگی‌های دیپلماتیک، تاکید کرد.

از سویی دفتر نخست وزیر عراق نیز این حمله راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد را محکوم کرد.

الکاظمی همچنین از دستگیری و بازداشت تعدادی از مسئولان بخش‌های امنیتی کشورش در پی راکت‌پراکنی اخیر به سفارت آمریکا، پرده برداشت.

شایان ذکر است که ارتش عراق و سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد شامگاه یکشنبه از اصابت 8 فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز شدیدا حفاظت شده در وسط بغداد پایتخت عراق خبر دادند.

در نتیجه این حمله راکتی که بنا به اعلام مقامات نظامی عراقی و آمریکایی سفارت ایالات متحده در بغداد را هدف قرار داده بود، خسارت‌های اندکی به مجتمع سفارت وارد آمد و در این رابطه ارتش عراق اعلام کرد که «گروهی خودسر و خارج از چارچوب قانون» به سوی منطقه سبز راکت‌پراکنی کرده‌اند.

یک مقام امنیتی که دفتر او در منطقه سبز بغداد قرار دارد، نیز توضیح داد که سامانه دفاع موشکی که برای محافظت از سفارت آمریکا در بغداد مستقر شده بود موفق به تغییر مسیر پرتاب یکی از این راکت‌ها شده است.

در پی حمله راکتی شامگاه یکشنبه آژیرهای خطر در مجتمع سفارت که شامل ساختمان‌های دولتی و نمایندگی‌های خارجی است، به صدا درآمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم