ترامپ درباره حمله به آمریکایی‌ها در عراق به ایران هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 23 دسامبر 2020 درباره هر گونه حملات علیه آمریکایی‌ها در عراق به ایران هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در پیامی بر شبکه «توئیتر» گفت:«روز یکشنبه با چندین فروند راکت به سفارت ما در بغداد حمله شد و 3 فروند راکت پرتاب نشده نیز پیدا شد».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در توئیتی عکس 3 فروند راکت پرتاب نشده به جای مانده در محل پرتاب را منتشر کرد و افزود:« منبع راکت‌ها ایران است. گفته‌ها حاکی از حملات دیگری علیه آمریکایی‌ها در عراق است».

ترامپ در توئیتی دیگر نوشت:« به (مقامات) ایران نصیحت می‌کنم، اگر یک آمریکایی کشته شود، آن‌(ها) را مسئول می‌دانم.. ایران باید فکر کند».

از سویی یک مقام ارشد دولت آمریکا چهارشنبه نوشت که مسئولین ارشد امنیت ملی در کاخ سفید گرد هم آمده‌اند تا چندین گزینه برای بازداشتن ایران و نمایندگانش از حمله به نظامیان و دیپلماتیک‌های آمریکایی در عراق را مورد بررسی قرار دهند.

این مقام آمریکایی گفت که مسئولان امنیت ملی ایالات متحده «توافق کردند به زودی تعدادی از گزینه‌ها را به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،‌ ارائه دهند».

این مقام آمریکایی افزود که « مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و سرپرست وزارت دفاع و مشاور امنیت ملی و دیگر مسئولین ارشد آمریکایی در جلسه بررسی‌‌ها درباره ایران حضور داشتند».

شایان ذکر است در حمله‌ای که شدیدترین از نوع خود توصیف شده، شامگاه یکشنبه 20 دسامبر 2020 سفارت ایالات متحده در منطقه سبز بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفت و تعدادی راکت به منطقه پیرامون سفارت اصابت کرد.

سفارت آمریکا ضمن محکوم کردن این حمله راکتی، خواستار آن شد تا «همه رهبران سیاسی و مسئولان دولتی عراقی گام‌هایی را برای جلوگیری از این گونه حملات و مجازات عاملان آن اتخاذ کنند».

از سویی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه دوشنبه 21 دسامبر 2020 حملات راکتی به منطقه سبز بغداد را «اقدام تروریستی بزدلانه»‌ توصیف کرد و بر مخالفت خود با هر اقدامی علیه نمایندگی‌های دیپلماتیک، تاکید کرد.

به دنبال آن سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق نیز این حملات راکتی به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم