.
.
.

امرالله صالح: برخورد جامعه جهانی با قضیه تروریزم معیار مشخص ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 24 دسامبر اعلام کرد، برخورد جامعه جهانی با قضیه «تروریزم» معیار مشخص ندارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «خبر شدم که خانواده شهید سیاوش به مراجع جهانی مراجعه کرده اند که باید قضیه شهادت عزیز سفر کرده شان را پیگیری نماید. این یکی از بهترین کار هاست. ایکاش مراجع جهانی بیایند و این دوسیه(پرونده) و یا دوسیه‌ها را ببینند که ترور از کجا سرچشمه می‌گیرد و دلیل‌اش چیست. متاسفانه برخورد جامعه جهانی و کشورهای بزرگ با قضیه تروریزم معیار مشخص ندارد و بحث منافع ملی همه ابعاد دیگر را تحت شعاع قرار داده است».

یما سیاووش مجری سابق تلویزیون طلوع نیوز حدود دو ماه پیش با دو نفر دیگر در نتیجه یک حمله انفجاری در شهر کابل کشته شدند. خانواده سیاوش به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد و خواهان حمایت برای پیگیری قتل او شده است.

امرالله صالح اضافه کرد: «من در اغازین روزهای جلسات شش‌ونیم به مردم گفتم که طالب تصمیم گرفته است که جامعه مدنی و هر حلقه‌ای که صدای افغانستان را بلند می‌کند هدف قرار بدهند. هدف از آن اعلامیه بسیج مردم بر ضد ترور بود. اکنون نیز خانواده قربانیان می‌توانند با مراجعه به ما دسترسی به دوسیه‌های زیر کار و یا قضایای حل شده داشته باشند. این دسترسی عزیزان شان را برنمی‌گرداند اما حد اقل تسکین را برای‌شان داده می‌تواند».

صالح علاوه کرد: «سر از امروز نشر اعلامیه‌های جلسات شش‌نیم برای یک مدت تعطیل می‌گردد ولی جلسات ادامه خواهد داشت».

شایان ذکر است با افزایش ناامنی، خشونت و انفجار در شهر کابل، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان معاون اول شان امرالله صالح را به عنوان مسئول تأمین امنیت کابل تعیین کرد که پس از آن صالح هر روز ساعت 6:30 صبح جلسه برگزار می‌کند و اوضاع کابل را بررسی می‌نماید.

امرالله صالح در گذشته به عنوان رئیس عمومی امنیت ملی و سرپرست وزارت امور داخله افغانستان وظیفه اجرا کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم