.
.
.

اظهارات تند آملی لاریجانی: من به تهدیدات FATF گوش نمی‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه CFT برای امنیت ملی بسیار خطرناک است، گفت: این کنوانسیون بدتر از برجام است. او گفت: اینکه FATF هر دفعه می‌گوید، این آخرین‌مهلت است، شما فکر می‌کنید به این تهدیدات و امثال آن گوش می‌کنم؟.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از پایان درس خارج فقه خود و در جمع برخی از اعضای شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزه علمیه قم و برخی از شاگردان معظم له در پاسخ به سؤالاتی پیرامون «بررسی لوایح الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT» تأکید کرد: اگر از من شخصاً نظرم را بپرسید، پالرمو و CFT به‌شدت برای امنیت ملی خطرناک هستند به‌ویژه CFT که بسیار خطرناک‌تر است.

او افزود: ما هر چه جلوتر رفتیم شکمان به آمریکائی‌ها و اذنابش و کسانی که اعضای FATF هستند بیشتر شده است. این روشن است. می‌خواهم بگویم واقعاً آدم‌های خطرناکی هستند. آدم‌های فاسدی هستند. البته از قبل آدم‌های فساد و خطرناکی بودند. برجام‌شان نشان داد چقدر آدم‌های ناقابلی‌اند و CFT بدتر از برجام است.

«FATF» یا گروه ویژه اقدام مالی که در جهت مقابله با پو‌لشویی و تروریسم مالی فعالیت می‌کند، به دلیل مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصویب برخی از لوایح، ایران را به فهرست سیاه خود بازگردانده و به این ترتیب ارتباطات بانکی ایران با جهان محدودتر شده است.

مخالفان تصویب این لوایح که اغلب آنها از جناح اصولگرایان در ایران هستند می‌گویند در صورت تصویب آن‌ها، کمک‌های مالی جمهوری اسلامی به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به خود، مانند حزب‌الله لبنان، حوثی‌ها و حشد الشعبی عراق یا حماس و جهاد اسلامی با مشکل مواجه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم