.
.
.

آمریکا: آخرین مرحله خروج سربازان ویژه ما از افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کریستافور میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا که به تازگی به کابل پایتخت افغانستان سفر کرده است بیان کرد: نیروهای ویژه آمریکا آخرین سربازانی هستند که از افغانستان خارج می شوند.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، میلر در این سفر از یک پایگاه نظامی در جنوب شهر کابل دیدن کرد جای که سربازان آمریکایی نیروهای افغان را آموزش نظامی می‌دهند.

وی تاکید کرد: سربازان ویژه آمریکا نخستین سربازانی بودند که 20 سال پیش درافغانستان استقرار یافتند و ممکن است آنها آخرین سربازانی باشند که از افغانستان خارج می شوند.

کاهش سربازان آمریکایی در افغانستان

وزارت دفاع آمریکا به تاریخ 17 نوامبر 2020 اعلام کرد که واشنگتن سربازان خود را در افغانستان تا پایان سال جاری میلادی به 2500 تن کاهش می‌دهد. ایالات متحده در حال حاضر 4500 سرباز در افغانستان دارد.

کریستافور میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در این باره گفت: «این تصمیم توسط رئیس جمهور با مشورت با کابینه امنیت ملی طی چند ماه گذشته همچنان در گفت‌وگوهای مداوم با من و همکارانم گرفته شده است».

این در حالی است که به تاریخ 17 نوامبر 2020 سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در قبال خروج شتاب زده از افغانستان بهای سنگینی خواهند داشت، اگر آمریکا این کشور را ترک کند، ناتو می ماند.

همچنان، مک مستر مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا اخیراً در گفت‌وگو با شبکه خبری CBS گفته است،: خارج شدن سربازان آمریکایی از افغانستان یک پیروزی به طالبان می‌بخشد که این طرح نفرت برانگیز است.

مستر از خروج شتاب زده نیروهای آمریکایی از افغانستان انتقاد کرده و هشدار داد که هرگاه طالبان در بخش‌های وسیعی این کشور حضور یابند، سازمان‌های دیگر «هراس افگن» نیز در افغانستان پناه می دهند و امنیت آمریکا را به مخاطره می اندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم