کرونا به دورترین نقطه کره زمین در قطب جنوب رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد، طی هفته گذشته آمار مبتلایان به کرونا بیشترین میزان را از زمان آغاز شیوع این بیماری همه‌گیر تا کنون ثبت کرده است.

طبق گزارش این سازمان جهانی قاره آمریکا بیشترین سهم مبتلایان را به خود اختصاص داده است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین افزود که اولین شیوع بیماری Covid-19 در قطب جنوب ثبت شده است.

ه گفته سازمان جهانی بهداشت، داده‌های آماری نشان می دهد که روند افزایش مبتلایان در ماه جاری هم زمان با شروع عملیات واکسیناسیون در برخی کشورها ادامه دارد.

این سازمان که در ژنو مستقر است در گزارش اپیدمیولوژیک هفتگی خود اعلام کرد که موارد جدید در هفته منتهی به 20 دسامبر آمار مبتلایان به میران 6٪ یا 4.6 میلیون نفر افزایش یافته است. در همین مدت، آمار مرگ و میر‌های جدید نیز به 4٪ یا حدود 79 هزار نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که ارتش شیلی گفته است که ویروس کرونا به قطب جنوب هم رسیده است، تنها منطقه‌ای که عاری از Covid-19 بود.

مقامات بهداشتی و ارتش شیلی برای فاصله گذاری و انتقال برخی کارگران یک ایستگاه تحقیقاتی دور دست که به وسیله اقیانوس و کوه‌های یخی محاصره شده است، اقدام کرده است.

نیروهای مسلح ارتش شیلی در هفته جاری اعلام کردند، حداقل 36 نفر در پایگاه نظامی «برناردو اوهیگینز» به کرونا مبتلا شده‌اند . 26 نفر از این مبتلایان پرسنل نظامی و 10 نفر پیمانکار غیرنظامی هستند که برای کار در پایگاه مستقر بودند.

ایستگاه تحقیقاتی « برناردو اوهیگینز»، که توسط ارتش شیلی اداره می شود، در نزدیکی انتهای شبه جزیره‌ای در شمال قطب جنوب واقع شده است.
این پایگاه به خلیجی در قطب جنوب مشرف است که در اغلب فصل‌های سال مملو از کوه‌های یخی است.

ارتش شیلی با تاکید بر اینکه پرسنل مبتلا به کرونا در این پایگاه تحت رعایت بهداشتی قرار گرفته و همه قوانین و مقررات بهداشتی مانند فاصله گذاری و غیره که مقامات مناطق ماگالان و پاتاگونیا به اجرا گذاشتند را رعایت کرده تاکنون با هیچ عارضه‌ای خاصی مواجه نشدند.

محققان هیئت بریتانیایی برای مبتلایان کرونایی قطب جنوب می‌گویند در زمستان سال جاری حدود 1000 نفر در 38 ایستگاه در سراسر منطقه یخ زده قطب جنوبی بدون هیچ گونه حادثه‌ای با سلامت سفر کردند و هیچ موردی از ابتلا مشاهده نشد اما افزایش سفر به منطقه در اوایل بهار و اوایل تابستان به این منطقه خطر ابتلا را افزایش خواهد داد.

ارتش شیلی از ابتلای 2 سرباز به عنوان اولین مورد در دسامبر ماه جاری خبر داد.

اما نیروی دریایی بریتانیا گفته است که از 208 پرسنل یک کشتی که در فاصله بین 27 نوامبر تا 10 سبتامبر به قطب جنوب سفر کرده بودند، 3 نفر به این ویروس مبتلا شدند.

آخرین آمار مبتلایان کرونایی در جهان

طبق جدیدترین داده‌ها، تاکنون بیش از 78 میلیون و 380 هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. طبق آمار‌های جدید سایت «ورلد اُ میترز»، تاکنون 78 میلیون و 380 هزار و 27 نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بنا بر داده‌های جدید، از این تعداد یک میلیون و 724 هزار و 394 نفر جان باخته و 55 میلیون و 148 هزار و 950 نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

به دنبال افزایش آمار مبتلایان در آلمان، این کشور وارد فهرست 10 کشور اول جدول کرونا شد و در پی آن آرژانتین در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

هم‌اکنون آمریکا با 10 میلیون و 684 هزار و 628 نفر مبتلا، در صدر جدول بیشترین کشور‌های آلوده به بیماری کرونا قرار دارد. پس از این کشور به ترتیب هند، برزیل، روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم