ویدیو: کشته شدن 10 تن از تک‌تیراندازان حوثی در غرب یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی در الساحل غربی یمن شامگاه سه‌شنبه 22 دسامبر 2020 از کشته شدن 10 تن از تک‌تیراندازان شبه‌نظامی حوثی خبر دادند.

نیروهای مشترک افزودند که این 10 تک‌تیراندازی حوثی طی اندک هفته‌های گذشته در پی رصد مواضع استقرار آنها در مزارع گسترده در خط زبید شکار شده‌اند.

افزون بر آن ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک ائتلاف، اعلام کرد که یگان مبارزه با تک‌تیراندازان حوثی توانسته با موفقیت تیم تک‌تیراندازان حوثی را که با نقض آشکار آتش‌بس الحدیده به مناطق کوهستانی در شهرستان التحیتا در جنوب الحدیده اعزام شده‌‌اند را شکار کند.

در همین راستا ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک ائتلاف عربی ویدیوئی را منتشر کرد که کشته شدن این تعداد از تک تیراندازان حوثی مورد حمایت ایران را نشان می‌دهد.

از سویی عناصر شبه‌نظامی حوثی سه‌شنبه در شهرستان حیس در جنوب استان الحدیده هنگام اقدام به عملیات نفوذ در میان مواضع نیروهای مشترک متحمل شکست جدیدی شدند که طی آن تعدادی از عناصر حوثی کشته و مجروح شدند.

به گفته منابع نظامی، شبه‌نظامیان حوثی تلاش‌های ناکامی را از مناطق تحت کنترل‌شان در روستای المقانع و روستای الشعینه به سوی مواضع نیروهای مشترک در جنوب و جنوب شرق حیس انجام دادند.

این منابع نظامی افزودند که نیروهای مشترک با عناصر شبه‌نظامی حوثی مقابله کرده و آنها مجبور به عقب‌نشینی و متواری شدن کردند.

بنا به گزارش این منابع در این درگیری‌ها که به مدت 3 ساعت به طول انجامیده تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شده و تعداد زیادی از عناصر آنها کشته یا زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم