مسی رکورد پله در گلزنی باشگاهی را شکست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لیونل مسی با به ثمر رساندن 644 گل برای تیم بارسلونا، رکورد تاریخی گلزنی پله در یک تیم باشگاهی که 643 گل بود را شکست.

بر اساس گزارش وب‌سایت ورزشی گل، پله بازیکن برزیلی، رکورد بیشترین گل زده در یک تیم باشگاهی با به ثمر رساندن 643 گل را به مدت 46 سال به خود اختصاص داده بود. او این رکورد را برای تیم سانتوس به ثبت رسانده بود، به نظر می‌آمد کسی نمی‌تواند این رکورد را بشکند اما مسی اکنون با گلزنی در دقیقه 65 بازی بارسا در لالیگا مقابل وایادولید در روز گذشته، از این رکورد عبور کرد. بارسلونا در این بازی با نتیجه 0-3 توانست پیروز دیدار مقابل وایادولید باشد.

مسی در دیدار مقابل والنسیا در 19 دسامبر که با نتیجه تساوی 2-2 به پایان رسید توانسته بود به رکورد پله برسد. مسی پس از این رکوردشکنی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «وقتی فوتبال را شروع كردم، هرگز فكر نمی‌كردم كه بتوانم ركوردی را بشكنم، خصوصا ركوردی كه پله به دست آورده بود».

او افزود: «من فقط می‌توانم از همه کسانی که در این سال‌ها به من کمک کردند، هم‌تیمی‌هایم، خانواده‌ام، دوستانم و همه کسانی که هر روز از من حمایت می‌کنند تشکر کنم».

این یک رکورد دیگر برای مسی است که از زمان پیوستن به بارسلونا در 13 سالگی، خود را به عنوان یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ معرفی کرده است.

با توجه به اینکه قرارداد مسی در پایان فصل جاری منقضی می‌شود و احتمال دارد او به ماههای آخر حضور در نیوکمپ نزدیک باشد، شایعاتی در این باره که منچسترسیتی و پاری سن ژرمن قصد خرید این بازیکن را دارند منتشر شده است، اما گل گزارش داده که هنوز هیچ باشگاهی با این فوق ستاره آرژانتینی تماس نگرفته است. مسی آزاد است در ماه ژانویه با طرف‌های علاقه‌مند از خارج از اسپانیا صحبت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم