مراودات سیاسی روسیه و بایدن؛ مسکو: ما انتظار هیچ امر مثبتی از دولت بایدن نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه سه شنبه 22 دسامبر ضمن اشاره به دولت بایدن ،گفت : ما انتظار «هیچ امر مثبتی» از دولت بایدن نداریم.
وی تاکید کرد: رویکرد احتمالی سیاست خارجی رئیس جمهوری آینده آمریکا، جو بایدن، ایجاد هراس افکنی از مراودات با کشور روسیه است.

ریابکوف به خبرگزاری روسیه گفت: « این روشن است که ما انتظار هیچ امر مثبتی نداریم، انتظار عملکرد مثبت از افرادی که روسیه هراسی و ایجاد شرارت، بخش بزرگی از کارنامه شغلی آنها است نداریم.

اظهارات ریابکوف پس از بروز تنش جدید میان دو کشور در مورد حمله سایبری گسترده به ایالات متحده، منتسب به مسکو مطرح شده است.

مشکلات روسیه و آمریکا

با این اوصاوف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با تبین موقعیت سیاسی رئیس جمهور جدید ایالات متحده امریکا ، ابراز امیدواری کرد که مشکلات میان دو کشور در دوران ریاست جمهوری جو بایدن حل و فصل شود.

پوتین در کنفرانس مطبوعاتی خود طبق روال همیشگی در پایان هر سال، گفت: «ما امیدواریم که همه مشکلات موجود یا حداقل بخشی از آنها را در دوران دولت جدید ایالات متحده حل کنیم.»

گفتنی است که رئیس جمهوری روسیه، تبریک خود به بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تا زمان تایید نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری توسط مجمع برگزینندگان (الکترال کالج) تا روز سه شنبه 22 دسامبر به تعویق انداخته بود.

پوتین تاکید کرد: هیچ رخنه و دخالتی از سوی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا برای کمک به انتخاب دونالد ترامپ صوت نگرفته است.

تبریک پوتین به بایدن

کرملین سه شنبه ،22 دسامبر عنوان کرد: پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از پیروزی بایدن در رای گیری کالج الکترال ، که رسما برنده انتخابات را تعیین می کند، پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده در انتخابات را تبریک گفت.

کرملین گفته بود: قبل از اظهارنظر درباره انتخابات، منتظر اعلام رسمی نتایج خواهد ماند، اگرچه دیگر کشورها، پیروزی بایدن را در روزهای پس از انتخابات 3 نوامبر، تبریک گفتند.

در بیانیه کرملین به نقل از پوتین، خطاب به بایدن آمده است: «من به‌نوبه خودم آماده تعامل و برقراری ارتباط سازنده با شما هستم.»

کاخ کرملین افزود: «پوتین با آرزوی موفقیت روزافزون برای رئیس‌جمهوری منتخب، ابراز اطمینان کرد روسیه و ایالات‌متحده که مسئولیت ویژه‌ای در قبال امنیت و ثبات جهان دارند، می‌توانند علیرغم اختلاف‌نظرها، در حل بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی جهان کمک یار هم باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم