مخالفت ترامپ با طرح 900 میلیارد دلاری کنگره برای رونق‌بخشی به اقتصاد آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 دسامبر 2020 ضمن مخالفت با طرح بسته حمایتی 900 میلیارد دلاری کنگره برای حمایت از اقتصاد آمریکا، این طرح را «ننگ» توصیف کرد و به ویژه خواستار افزایش مبلغ چک‌های اختصاص داده شده برای حمایت از خانواده‌های آمریکایی شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا که تا پایان دوره ریاست جمهوری‌اش کمتر از یک ماه مانده است، شامگاه سه‌شنبه در شبکه «توئیتر» گفت «از کنگره می‌خواهم این پیش‌نویش قانون را تعدیل کرده و مبلغ ناچیز 600 دلاری خنده‌دار را به 2000 یا 4000 دلار اختصاص داده شده به هر زوج آمریکایی اضافه کنند».

رئيس جمهورى آمريكا در ادامه گفت: همچنین از کنگره می‌خواهم تا عناصر غیر ضروری و هزینه‌آور در پیش‌نویس این قانون را حذف کنند.

ترامپ شامگاه سه‌شنبه در ویدیویی که در شبکه توئیتر منتشر شده بر ضرورت تعدیل پیش‌نویش قانون افزایش مبلغ‌های پرداختی‌های مستقیم اختصاص داده شده به آمریکایی‌ها تاکید کرد.

ترامپ همچنین از کمک‌های اختصاص داده شده به برخی کشورها در چارچوب این طرح به شدت انتقاد کرده و آن را اقدامی تحریک‌آمیز توصیف کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین بر ضرورت متمرکز شدن تلاش‌ها برای افزایش کمک‌های حمایتی از آسیب دیدگان در داخل آمریکا تاکید کرد.

او از قانونگذاران آمریکایی خواست تا « عناصر غیر ضروری و هدردهنده» را از این پیش‌نویس قانون حذف کنند که در غیر این‌صورت دولت آتی این کشور مجبور خواهد شد بسته حمایتی امدادی در مقابله با پاندمی کرونا را تقدیم کند.

ترامپ در ادامه افزود که دولت آینده ممکن است به ریاست او این بسته حمایتی را بین آمریکایی‌ها توزیع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم