سعودی: تاکنون هیچ موردی از ابتلای به ویروس کرونای جهش یافته ثبت نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 22 دسامبر 2020 تاکید کرد که تاکنون هیچ مورد ابتلای به ویروس کرونای جهش یافته در این کشور شناسایی نشده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی(واس) محمد العبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی تاکید کرد که پادشاهی سعودی در عمل ثابت کرد که بهداشت شهروندان و مقیمان این کشور را در اولویت کار خود قرار داده است.

از سویی نمایندگان وزارت بهداشت سعودی افزودند که جهش‌های صورت گرفته در کرونا ممکن است نحوه تاثیر این ویروس بر انسان را تغییر دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی سه‌شنبه پیش از این اعلام کرده بود که همه کسانی که در این کشور علیه کرونا واکسینه شده‌اند از وضعیت بهداشتی و سلامتی خوبی بهرمندند.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی در حساب رسمی‌اش بر شبکه «توئیتر» نوشت که تاکنون هیچ‌گونه عوارض غیرمنتظره‌ای بر همه افرادی که این واکسن‌ها را دریافت کرده‌اند ظاهر نشده است.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی همچنین خواستار آن شد تا برای دریافت واکسن کرونا در نرم‌افزار کاربردی «صحتی» ثبت‌نام شود.

همچنین خواسته شده تا اطلاعات مربوط به ویروس کرونا و واکسن‌های متعلق به آن از منابع رسمی دریافت و از تاثیرپذیری از شایعات خودداری شود.

وزارت بهداشت سعودی یکشنبه تاکید کرده بود که روند واکسیناسیون در این کشور به خوبی پیش می‌رود و هیچ‌گونه مشکلاتی برای کسانی که اولین دوز از واکسن ضد کرونا را دریافت کرده‌اند پیش نیآمده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم