تحريم‌های جدید آمریکا علیه اعضای خانواده بشار اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم‌های جدیدی علیه اعضای خانواده بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه ازجمله فواز الاخراس، پدر همسر رئیس‌جمهوری سوریه، سحر العطری مادر اسماء اسد همسر بشار اسد، فراس برادر اسماء و زیاد پسر عمویش خبر داد.

دلیل تحریم این افراد همدستی با رژیم اسد در اقدامات فساد و پشتیبانی از ماشین جنگی رژیم اسد عنوان‌شده است.

خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه 22 دسامبر اعلام کرد که در راستای مجازات موسوم به قانون «سزار» که توسط دولت دونالد ترامپ علیه رژیم اسد تصویب‌شده است، بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه اعضای خانواده بشار اسد اعمال کرده است.

خزانه‌داری آمریکا گفته است تمام کسانی که به نحوی با اقداماتی از قبیل؛ قتل مخالفان سوری، آواره نمودن مردمان سوری و تخریب خانه‌های مخالفان، با رژیم اسد همکاری کرده‌اند، شامل مجازات‌هایی که آمریکا اعمال می‌کند، خواهند شد.

روز گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که 7 فرد و 10 نهاد سوری را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

بانک مرکزی سوریه ازجمله نهاد‌هایی است که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرارگرفته است.

«استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا دراین‌باره گفته است که آمریکا از تمامی ابزار‌ها برای اعمال فشار علیه رژیم سوریه استفاده می‌کند.

«لینا الکنایه»، مشاور «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه و «محمد مسوتی»، همسر لینا الکنایه که از اعضای پارلمان سوریه از جمله افرادی هستند که نام آنها در فهرست جدید تحریم‌ها آمریکا قرار گرفته است.

نام «لینا الکنایه» برای اولین بار در سال 2012 توسط «ویکیلیس» برجسته شد. این سایت نامه‌های ارسالی میان او و اسماء الاسد همسر بشار اسد را منتشر کرده است. در متن نامه‌های نام لینا به عنوان چهره‌ای تاثیر گذار در ساختار رژیم سوریه، مطرح شده بود.

در همین حال «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا گفت: «وزارت امور خارجه آمریکا تعدادی از نزدیکان بشار اسد از جمله اسماء اسد را به دلیل ایجاد مانع در برابر حل سیاسی بحران سوریه تحریم کرد.»

اخیرا واشنگتن اعلام کرد به تحریم‌هایی که علیه دولت سوریه به موجب قانون «سزار» اعمال کرده بود و بیش از 90 فرد و نهاد سوری را در بر گرفته، ادامه خواهد داد.

سفارت آمریکا در سوریه در حساب خود در شبکه‌های اجتماعی در توییت‌هایی به زبان عربی و انگلیسی اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قانون «سزار» را یکسال پیش به منظور پاسخگو کردن بشار اسد و دولت او به امضا رسانده است.

در توییتر سفارت آمریکا آمده است: «ما تحریم‌هایی را به خاطر حمایت از رژیم اسد در ادامه این جنگ «وحشیانه و بی‌مورد» برای 90 نهاد و شخص اعمال کردیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم