اخراج یک کارمند اداره پست هرمزگان به علت رقصیدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدیرکل اداره پست هرمزگان از اخراج یک کارمند این اداره که ویدیوی رقصیدن او در فضای مجازی منتشر شده خبر داد و بابت انتشار این فیلم که آن را «خارج از عرف رفتار» دانست، عذرخواهی کرد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چهارشنبه 23 دسامبر 2020 عبدالله عبدلی با اشاره به انتشار ویدیوی رقص یک کارمند اداره پست هرمزگان گفت: «امروز کلیپی در فضای مجازی با محتوایی خارج از عرف و ناشایست در ساختمان اداری این اداره کل منتشر شد که ضمن عذرخواهی و اظهار تاسف و تاثر از رخداد چنین اتفاقی اعلام می کنم فرد مذکور به دلیل اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی و اداری در محل کار از سمت خود برکنار و به واحد تخلفات اداری معرفی می‌شود».

مسئولان در ایران همواره به فعل «رقصیدن» واکنش تندی نشان می‌دهند زیرا آن را برخلاف شرع و قانون می‌دانند و مرتکبان را مجازات می‌کنند.

بر اساس قوانین ایران، رقصیدن «اعمال منافی عفت یا فعل حرام» توصیف می‌شود که انتشار ویدیوهایی از آن در فضای مجازی می‌تواند بر چند ماده قانونی در قانون مجازات اسلامی منطبق باشد.

بر اساس ماده638 کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی هر کس علنا در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند مجازات حبس و شلاق برایش پیش‌بینی شده است.

مائده هژبری دختر نوجوانی که ویدیوهای رقص خود را در اینستاگرام منتشر می‌کرد نیز حدود دو سال پیش مورد پیگرد قرار گرفت و متعهد شد که این کار خود را در اینستاگرام متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم