.
.
.

بازهم انفجار در کابل؛ پنج کشته و دو زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری بامداد سه‌شنبه 22 دسامبر بالای موتر(خودرو) حامل داکتران(پزشکان) موظف در زندان پلچرخی کابل پنج نفر کشته شدند و دو تن دیگر زخم برداشتند.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، پولیس کابل گفت، این انفجار ناشی از ماین مقناطیسی بود که در منطقه «دوغ‌آباد» مربوط حوزه هفتم امنیتی شهر کابل رخ داد.

شایان ذکر است که دو روز پیش (یکشنبه 20 دسامبر 2020) نیز یک حمله انفجاری خان‌محمد وردک عضو مجلس نمایندگان افغانستان را در شهر کابل هدف قرار داد.

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان تایید کرد، در نتیجه حمله انفجاری بالای خان‌محمد وردک عضو مجلس نمایندگان این کشور در شهر کابل 10 نفر کشته شدند و 52 نفر دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید، این حمله در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل رخ داد به منازل اطراف این رویداد خسارات مالی نیز وارد شده است.

به تاریخ 13 دسامبر 2020 نیز در نتیجه یک حمله انفجاری در شهر کابل محافظ امنیتی و راننده توفیق وحدت عضو مجلس نمایندگان افغانستان کشته شدند و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

همچنان در این روزها میزان ناامنی و انفجار در افغانستان افزایش یافته است که روز گذشته میدان هوایی بگرام در شمال کابل آماج حملات موشکی قرار گرفت.

در همین حال، آمریکا سطح بلند خشونت‌های جاری در افغانستان را محکوم کرده از دولت افغانستان و طالبان خواسته به‌زودی آتش‌بس کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم