.
.
.

کنگره آمریکا قانون مصونیت استقلال سودان را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کنگره آمریکا، قانونی را برای بازگرداندن مصونیت استقلال سودان را به عنوان بخشی از لایحه حذف آن از لیست کشورهای حامی تروریسم تصویب کرد. مصونیت در نظر گرفته شده از سوی ایالات متحده برای سودان، موارد مربوط به حملات 11 سپتامبر را مستثنی کرد.

قانون مصوب کنگره، شامل کمک حدود یک میلیارد دلاری برای حمایت از سودان در دوران گذار شده است.

قانون تسویه بدهی‌های سودان در صورت حساب کلان هزینه‌های پایان سال گنجانده شد. این پروژه بیش از یک سال مذاکرات گسترده بین کاخ سفید ، وزارت امور خارجه و کنگره را برای یافتن راه حلی برای حمایت از دولت دموکراتیک سودان با حفظ حقوق قربانیان تروریسم از جمله قربانیان حملات 11 سپتامبر سپری کرده است.

حفظ حقوق قربانیان حملات 11 سپتامبر

قانونگذاران در مورد راه های قانونی حفظ حقوق قربانیان حملات تروریستی 11 سپتامبر و طرح دادخواست های خود علیه سودان در ایالات متحده در خصوص نقش خارطوم در این حملات به توافق رسیدند.

این قانون همچنین اجازه می دهد 350 میلیون دلار از این کمک ها به نفع قربانیان آمریکایی انفجارهای سفارت خانه آمریکا در کنیا تانزانیا د ر سال 1998 و به عنوان بخشی از تسویه بدهی های حقوقی مربوط به نقش خارطوم در آن حملات تروریستی، برداشت شود.

نمایندگان مجلس همچنین مقرراتی را برای تأمین 150 میلیون دلار برای قربانیان آفریقایی بمب گذاری در سفارت خانه های آمریکا كه بعدها به شهروندان آمریكا تبدیل شدند، وضع کرد تا مطالبات معوقه خود علیه سودان را تسویه كنند.

طبق متن این قانون، پیش بینی می شود که این مبلغ از بودجه اضطراری وزارت امور خارجه برداشت شود.

برداشتن نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم، اولین گام در تلاش برای کمک به این کشور و جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و أوضاع وخیم به وجود آمده دراثر پاندمی کرونا است که با هجوم پناهندگان اتیوپیایی فراری از جنگ به سودان، بدتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم