.
.
.

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا علیه ویروس کرونا واکسینه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا شامگاه دوشنبه 21 دسامبر 2020 به وقت محلی در برنامه‌ای زنده مقابل دوربین‌های تلویزیونی با تزریق اولین دوز از واکسن ضد کووید-19 واکسینه شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها جو بایدن در اظهارتی گفت که واکسن‌های ضد کرونا آرزوی بزرگی برای رهایی از پاندمی کرونا است و از آمریکایی‌ها خواست تا به تدابیر اتخاذ شده برای تعطیلی‌های روزهای عید پایان سال میلادی پایبند باشند و از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند.

جو بایدن در بیمارستان نیوآرک در ایالت دلاویر اولین دوز از واکسن فایزر- بیوتیک را دریافت کرد. تیم انتقالی جو بایدن نیز اعلام کرد که همسر او نیز دوشنبه اولین دوز از واکسن فایزر- بیوتیک را دریافت کرده است.

بایدن پس از دریافت اولین دوز از واکسن فایزر- بیونتیک گفت، «این را انجام دادم که به مردم نشان دهم که آماده باشند موقعی که واکسن فراهم شود آن را دریافت کنند و نیازی به نگرانی نیست».

تشکر از دولت ترامپ

بایدن همچنین از «دانشمندان و مردمی که به تولید واکسن‌های کرونا جامه عمل پوشاندند» و همچنین «کارکنان خطوط مقدم (مبارزه با کرونا)» تشکر کرده و آنها را «قهرمانانی واقعی» توصیف کرد.

او همچنین از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا که دوره‌اش رو به پایان است به خاطر نقش آن در تولید واکسن‌های ضد کرونا تشکر کرد.
تیم انتقالی جو بایدن جمعه نیز اعلام کرده بود که کامالا هاریس معاون رئیس جمهوری منتخب نیز هفته آینده علیه ویروس جدید کرونا واکسینه خواهد شد.

بایدن تا 20 ژانویه 2021 که در آن زمان قدرت در کشورش را به دست خواهد گرفت، دومین دوز از واکسن کرونا را نیز دریافت خواهد کرد تا بدین وسیله واکسینه شدن کامل او در برابر ویروس جدید کرونا تضمین شود.

این در حالی است که مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا و همانند او تعدادی از مقامات کنگره آمریکا نیز جمعه گذشته واکسینه شدند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اما تاکنون زمان مورد نظرش برای دریافت واکسن ضد کرونا را اعلام نکرده است.

ترامپ در اوایل ماه اکتبر گذشته به ویروس جدید کرونا مبتلا و برای مدت 3 روز در بیمارستان بستری شد و از آن هنگام به بعد همواره اعلام کرده که او از «ایمنی» لازم برخوردار است و در وقت مناسب واکسن را دریافت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم