.
.
.

اتخاذ تدابیر شدید در گذرگاه‌های مرزی سعودی برای مقابله با کرونای جهش یافته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 21 دسامبر 2020 از اتخاذ تدابیر شدید در گذرگاه‌های مرزی این کشور به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونای جهش یافته، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت بهداشت این پادشاهی اعلام کرد که 34 مسافر که شامگاه دوشنبه از مبدا کشور هلند وارد فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض شده‌اند، تحت بررسی و آزمایش‌ تست تشخیص کرونا قرار گرفتند.

وزارت بهداشت سعودی افزود که ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ضروری از همه این مسافران در فرودگاه ملک خالد به منظور انجام تست کرونا نمونه‌‌برداری شد که نتایج همه آنها منفی بوده و بررسی و قرنطینه آنها تا 14 روز دیگر به پایان خواهد رسید.

این اقدام در چارچوب اقدامات جلوگیری و تدابیری پیشگیرانه‌ای است که از سوی وزارت بهداشت سعودی و به منظور تشخیص و مقابله با ویروس جهش یافته کرونا اتخاذ می‌شود تا از این راه اطلاعات پاندمیکی مربوط به نوع جدید جهش یافته ویروس کرونا تکمیل شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری سعودی وزارت بهداشت این کشور توضیح داد که اکنون در حال تماس گرفتن با لیستی شامل 1131 نفر از افرادی است که پیش‌تر تست کرونای آنها منفی تشخیص داده شده‌ و از تاریخ 8 دسامبر 2020 به سعودی وارد شده‌اند و از آنها خواسته شده تا ضمن انجام تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا در قرنطینه بمانند.

وزارت بهداشت سعودی گفت که در حال حاضر توسط آزمایشگاه طبی ملی تلاش‌هایی به منظور شناخت توالی ژنی نمونه‌های مثبت مبتلا به کرونا در حال انجام است.
وزارت‌خانه بهداشت سعودی همچنین از کاربران شبکه‌های اجتماعی خواست تا برای پرسش درباره اخذ هر گونه اطلاعات از منابع رسمی آن با @SaudiMOH937 ارتباط برقرار کنند

بیشترین بازدید موضوعات مهم