واکنش پارلمان افغانستان به اظهارات بانوی اول مبنی بر خرید و فروش رای نمایندگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اعضای مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 21 دسامبر در مورد اظهارات اخیر رولا غنی همسر رئیس جمهوری این کشور مبنی به «خرید و فروش» رأی در این مجلس واکنش شدید نشان دادند و خواهان سلب تابعیت او شدند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان افغانستان گفت: «با تأسف بانوی اول کشور به‌جای مراعات‌کردن قلمرو صلاحیت‌های قوه‌ی مقننه و احترام به اراده‌ی صاحبان اصلی حاکمیت، بی‌حرمتی و توهین نابخشودنی را مرتکب شده است».

رحمانی اضافه کرد، هنوز هویت و موقعیت رولا غنی در هیچ سندی روشن نشده و مجلس نمایندگان افغانستان اجازه نمی‌دهد تا اشخاص «غیرمسئول» و «مجهول‌المسئولیت» به اراده‌ی این مجلس توهین کند.

در همین حال، غلام‌حسین ناصری عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان پیشنهاد کرد که مجلس نمایندگان در رابطه به اظهارات اخیر رولا غنی، علیه او، اقدامات حقوقی و قانونی کند.

ناصری علاوه کرد: «باید به مراجع زیربط دستور بدهیم که تابعیت افغانستان را از او (رولا غنی) گرفته شود؛ چون به همه‌ی مردم افغانستان توهین کرده است. پس از آن با همان پاسپورت خارجی‌اش بیاید و وزارت داخله نیز هر سه ماه حکم موقت زندگی‌کردن در افغانستان را به او بدهد».

حبیب‌الرحمان پدرام عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان نیز اعلام کرد که اظهارات رولا غنی باید از طریق مراجع عدلی و قضایی مورد پیگرد قرار گیرد.

شایان ذکر است که رولا غنی همسر رئیس جمهوری افغانستان اخیراً در گفت‌وگو با رادیو آزادی مجلس نمایندگان افغانستان را به میدان «خرید و فروش» تشبیه کرد و اعضای این مجلس را متهم کرد که در بدل پول برای نامزد وزرای کابینه رأی اعتماد دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم