ستاد انتخاباتی ترامپ بار دیگر خواستار لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه 20 دسامبر بار دیگر تأکید کرد که در تلاش‌ است تا از دیوان عالی کشور ایالات متحده بخواهد تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری که در سوم نوامبر گذشته برگزار شد، را لغو و پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب این کشور را باطل کند.

رودی جولانی وکیل حقوقی و سخنگوی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با صدور بیانیه‌ای، گفت: «ستاد انتخاباتی ترامپ از دیوان عالی آمریکا خواسته است تا سه حکم صادره از دادگاه ایالتی پنسیلوانیا در باره قوانین رای‌گیری از طریق پست و نتایج انتخابات را لغو کند».

Advertisement

لغو سه حکم صادره از دادگاه‌های ایالتی در باره نتایج انتخابات

جولیانی افزود، این کارزار به دنبال لغو سه حکمی است که پارلمان پنسیلوانیا را از ابزار حمایت‌های لازم مربوط به روند تقلب در انتخابات از طریق پست محروم کرد.

از سوی دیگر، جوشوا داگلاس ، استاد قانون انتخابات در دانشگاه كنتاكی در واکنش به اقدام ستاد انتخاباتی ترامپ گفت: « این دادخواست «بی ارزش» است و مانع روی کار آمدن جو بایدن در 20 ژانویه نمی‌شود».

این کارشناس و استاد قانون گفت، دادگاه عالی پرونده را به سرعت مختومه اعلام خواهد کرد.

گفتنی است که دادگاه عالی آمریکا دادخواست ایالت تگزاس و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ برای ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالتی را که جو بایدن در آنها به عنوان پیروز اعلام شده است، رد کرد.

در دادخواستی که توسط ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ به دیوان عالی آمریکا ارائه شده بود ابطال نتیجه انتخابات در ایالت‌های کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین درخواست شده بود.

سه قاضی منصوب از سوی ترامپ در این دادگاه هم همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا با این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترامپ مخالفت کردند.

کارشناسان امور قانونی و حقوقی در آمریکا معتقدند که تصمیم دیوان عالی آمریکا به عنوان مهر پایانی برای هرگونه تلاش حامیان ترامپ جهت تغییر نتیجه انتخابات و پیروزی در آن به شمار می‌رود.

در شکایت ایالت تگزاس ادعا شده است که انتخاب الکتورهای مربوط به این چهار ایالت که بایدن در آنها پیروز شده است باید به دلیل تخلفات گسترده انتخاباتی باطل شود.

در ایالات متحده آمریکا هر نامزدی که بتواند 270 رأی این الکتورها را به دست بیاورد، پیروز انتخابات محسوب خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم