در پی شیوع نوع جدید بیماری کرونا؛ ایران پروازها به مقصد بریتانیا را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی انتشار اخباری درباره شیوع نوع جدید بیماری کرونا در بریتانیا و مشاهده این نوع جدید بیماری در برخی کشورهای دیگر، ایران پروازهای خود به مقصد این کشور را به مدت دو هفته متوقف کرد.

انتشار ویروس جدید کرونا در بریتانیا و مشاهده آن در برخی کشورهای دیگر باعث شد که حرکت قطارها و هواپیماها از کشورهایی مانند بلژیک و هلند به بریتانیا لغو شود.

Advertisement

بر همین اساس ایران نیز پروازها به مقصد بریتانیا را به مدت دو هفته متوقف کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 21 دسامبر 2020، شهرام آدم‌نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به شیوع نوع جدید کرونا در بریتانیا اعلام کرد که به تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و با هدف «جلوگیری از انتقال بیماری و تلاش برای حفظ سلامت مردم» پروازهای بین تهران و مقاصد کشور بریتانیا به مدت دو هفته تعلیق می‌شود.

پیش از این، پروازها از ایران به مقصد بریتانیا سه بار در هفته انجام می‌شد.

بر اساس گزارش دیلی‌میل، شیوع گونه جدید ویروس کرونا در بریتانیا و اعلام محدودیت‌های شدید توسط دولت باعث شد مردم پایتخت این کشور قبل از عملی شدن این محدودیت‌ها به شکل دسته‌جمعی از لندن فرار کنند. ایستگاه‌های اصلی قطار در لندن، مملو از جمعیت شد.

آلمان، ایتالیا، ایرلند، بلژیک، فرانسه و هلند تمام پروازهایشان و به طور کل مسافرت به بریتانیا و از این کشور را متوقف کرده‌اند. این محدودیت موقتی است. روز دوشنبه قرار است سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا دیداری داشته باشند تا تصمیمی متحد در این زمینه اتخاذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم