تلفات انفجار روز گذشته شهر کابل به 10 کشته و 52 زخمی افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه 21 دسامبر تایید کرد، در نتیجه حمله انفجاری روز یکشنبه هفته جاری بالای خان‌محمد وردک عضو پارلمان این کشور در شهر کابل 10 نفر کشته شدند و 52 نفر دیگر زخم برداشتند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «از زخمی‌ها تنها شش تن در شفاخانه باقی مانده اند. متباقی بخاطر سطحی بودن جراحت به خانه‌های خود برگشته اند. اکثر زخمی‌ها ناشی از پارچه‌های شیشه بوده است. شاهدان عینی از توقف یک موتر سرایچه دقایقی قبل از آمدن کاروان آقای وردک سخن می‌گویند. در میان کشته‌ها یک طفل شش ساله نیز شامل است».

Advertisement

او تاکید کرد که تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید، این حمله در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل رخ داد به منازل اطراف این رویداد خسارات مالی نیز وارد شده است.

شایان ذکر است به تاریخ 13 دسامبر 2020 نیز در نتیجه یک حمله انفجاری در شهر کابل محافظ امنیتی و راننده توفیق وحدت عضو مجلس نمایندگان افغانستان کشته شدند و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

همچنان در این روزها میزان ناامنی و انفجار در افغانستان افزایش یافته است که روز گذشته میدان هوایی بگرام در شمال کابل آماج حملات موشکی قرار گرفت.

در همین حال، آمریکا سطح بلند خشونت‌های جاری در افغانستان را محکوم کرده از دولت افغانستان و طالبان خواسته به‌زودی آتش‌بس کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم