بسته شدن مرزها و تشکیل کمیته بحران در پی انتشار کرونای جدید جهش یافته در بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت بریتانیا یکشنبه 20 دسامبر 2020 اعلام کرد در پی تشخیص نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در این کشور و به دنبال بسته شدن مرزهای کشورها به روی مسافران از بریتانیا دستور داده تا کمیته‌های بحران بریتانیا روز دوشنبه تشکیل جلسه دهند.

از سویی بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که دوشنبه 21 دسامبر 2020 ریاست نشست کمیته‌های بحران برای بررسی اوضاع در این کشور را به ویژه در ارتباط با تضمین انتقال کالاها از و به بریتانیا بر عهده خواهد داشت.

در همین راستا بندر دوور بریتانیا که نزدیک به فرانسه است پس از آن‌که مقامات فرانسه ورود همه مسافران از بریتانیا از راههای زمینی، دریایی و هوایی و راه آهن را در پی تشخیص انتشار نوع جدید جهش‌یافته‌ای از ویروس جدید کرونا تعلیق کردند، اعلام کرد که علاوه بر عبور افراد مرتبط با انتقال کالا، جابجایی مسافران میان دو کشور نیز متوقف می‌شود.

در حالی که بر لیست شامل کشورهای اروپایی و حتی کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که اقدام به منع پروازهای تجاری از بریتانیا کردند افزوده می‌شود دیگر کشورها نیز در صدد آنند تا تدابیر پیشگیرانه‌ای را برای تعامل با این بحران اتخاذ کنند.

کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، بلژیک، اتریش، ایرلند، بلغارستان، سوئد، کویت ورود مسافران از پادشاهی بریتانیا به این کشورها را ممنوع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم