.
.
.

پس از بریتانیا گونه جهش یافته کرونا در 3 کشور دیگر ظاهر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گونه جدیدی از ویروس کرونا که سرعت شیوع بیشتری در بریتانیا داشته است اکنون دامنه شیوع آن به سه کشور دیگر گسترش یافته است.

برغم امیدها، خوشحالی‌ها و پیش بینی‌ها که برای پایان دادن به بیماری همه گیر کرونا در جهان که با راه اندازی کمپین‌های واکسیناسیون ضد ویروس در برخی کشورها همراه بود، سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه 20 دسامبر 2020 اعلام کرد که گونه جهش یافته کرونا پس از بریتانیا در 3 کشور دانمارک، هلند و استرالیا نیز یافت شده است.

ماریا ون کرخوو، متخصص آمریکایی در زمینه بیماری‌های واگیر در برنامه «اورژانس بهداشتی و تکنولوژی شهری» برای مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا در سازمان ملل، در مصاحبه با یک کانال تلویزیونی بریتانیایی گفت، کشورهای دانمارک، هلند و استرالیا شاهد گونه جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا هستند. طبق گزارش‌ها در استرالیا یک مورد ابتلا به این گونه جدید جهش یافته ثبت شده است.

گونه جدید جهش یافته کرونا

پیشتر بریتانیا اعلام کرده بود که گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور یافت شده که احتمال سرعت شیوع بیشتری از ویروس شناخته شده فعلی کرونا دارد.

مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا روز دوشنبه 14 دسامبر با اعلام این مطلب در برابر نمایندگان پارلمان این کشور گفت هنوز هیچ دلیلی مبنی بر این که بیماری ناشی از این ویروس شدیدتر باشد یا واکسن روی آن تأثیر نگذارد، در دست نیست.

سازمان جهانی روز گذشته اعلام کرد که در حال هماهنگی با مقامات بهداشت بریتانیا برای بررسی و گرفتن اطلاعات بیشتری در مورد گونه جدید جهش یافته کرونا است که در طی دو هفته گذشته در این کشور ظهور کرده است.

پس از افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا که بار دیگر به شدت در بریتانیا شیوع کرده است، گونه جهش یافته جدید ویروس کرونا در تاریخ 1 دسامبر 2020 شناسایی ونام «VUI» بر آن اطلاق شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم