.
.
.

انفجار در کابل؛ هشت کشته و بیش از 15 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه حمله انفجاری یک‌شنبه 20 دسامبر در شهر کابل هشت نفر کشته شدند و بیش از 15 نفر دیگر به شمول خان‌محمد وردک عضو پارلمان این کشور زخمی شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت با نشر اعلامیه‌ای در صفحه توییترش نوشت، این حمله در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل رخ داد به منازل اطراف این رویداد خسارات مالی نیز وارد شده است.

آرین اضافه کرد، زخمیان این رویداد شامل کودکان، زنان و افراد مسن(کهن سالان) هستند که ممکن آمار قربانیان این حمله تغییر کند.

او علاوه کرد: «اینچنین حملات تروریستی دوام جنایات تروریستان را علیه مردم نشان می‌دهد. تروریستان رویکرد ویرانگری و کشتار دارند. آنان هربار در میدان جنگ به شکست مواجه شدند و قطعاً به اهداف خود دست نیافتند».

طارق آرین اظهار کرد که «دشمنان» مردم افغانستان طی سه ماه اخیر 37 حمله انتحاری و 510 حمله انفجاری(ماین) انجام دادند که در نتیجه 500 غیرنظامی کشته شدند و 1050 تن دیگر زخم برداشتند که این شیوه حملات جز «جنایات جنگی» به شمار می‌رود.

شایان ذکر است به تاریخ 13 دسامبر 2020 نیز در نتیجه یک حمله انفجاری در شهر کابل محافظ امنیتی و راننده توفیق وحدت عضو مجلس نمایندگان افغانستان کشته شدند و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

همچنان در این روزها میزان ناامنی و انفجار در افغانستان افزایش یافته است که روز گذشته میدان هوایی بگرام در شمال کابل آماج حملات موشکی قرار گرفت.

در همین حال، آمریکا سطح بلند خشونت‌های جاری در افغانستان را محکوم کرده از دولت افغانستان و طالبان خواسته به‌زودی آتش‌بس کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم