.
.
.

داوود اغلو: اردوغان با اصرار دامادش را نماینده پارلمان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد داود اوغلو نخست وزیر سابق، رهبر حزب «آینده» و یکی از شخصیت‌های اپوزیسیون ترکیه، طی سخنانی فاش کرد که برات البیرق، داماد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که اخیراً از سمت وزیر دارایی و خزانه داری استعفا داد ، در زمان نخست وزیر او (داوود اغلو) با اصرار اردوغان به نمایندگی سابق پارلمان ترکیه رسید.

داوود اوغلو شامگاه شنبه طی یک مصاحبه تلویزیونی ، گفت: «من شخصاً البیرق را نمی شناختم در آن زمان دیدم هرکسی در این حزب در تلاش است پسران و اقوامش را نیز وارد نهادهای دولتی کند همان زمان مخالفتم را با چنین روندی اعلام کردم و گفتم نباید اجازه دهیم چنین کاری صورت بگیرد. اما در نهایت البیرق به دلیل اصرار رجب طیب اردوغان به عضویت پارلمان درآمد».

داوود اوغلو افزود: «اردوغان نسبت به گذشته رویکردی بسیار منفی به خود گرفت و به کلی تغییر کرد به طوری که همه کاخ‌های ترکیه نتوانستند او را در خود جای دهند».

او گفت: «اردوغان کاملاً از حالت قبلی تغییر کرده است از نخست وزیری که در محله‌ای از پایتخت آنکارا زندگی می کند و مورد احترام همه بود به رئیس جمهوری که نمی تواند در همه کاخ‌های ترکیه جا بگیرد، عوض شد. بله این یک تغییر منفی است او از مرحله جنگ با فساد از طریق شفافیت در همه مناقصات به واگذار کردن همه مناقصات به شرکای خود، از سیاستمداری که با آزادمنشی کار را شروع کرد تا به خودشیفتگی‌اش به خاطر شعری که او را مدح کرد و از ز اتهام زدن به دوستانی که تا دیروز با او کار می کردند و متهم کردن آنها به خیانت و تروریسم، همه و همه تغییرات منفی اوست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم