بازی انترنتی «پابجی» در افغانستان موقتاً مسدود شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) افغانستان پنج‌شنبه 17 دسامبر اعلام کرد، به دلیل دریافت شکایت‌ها بازی انترنتی پابجی (PUBG) در این کشور به‌گونه مؤقت مسدود شد.

این اداره با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بورد اداره تنظیم خدمات مخابراتی(اترا) افغانستان با دریافت شکایات از مراجع مختلف به شمول کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایندگان این کشور در رابطه به بازی پابجی، پس از یک بررسی جامع تصمیم گرفته شد که این بازی مسدود شود.

در این اعلامیه آمده، برای تحلیل و تحقیق نگرانی‌ها در زمینه و دریافت راه حل مناسب با وزارت حج و اوقاب، وزارت معارف، وزارت صحت عامه، معینیت جوانان، وزارت مخابرات، روانشناسان، والدین اطفال، مدیران مکاتب، متخصصین امنیت سایبری، متخصصین پلان و پالیسی، نهادهای حامی تعلیمات اطفال، شرکت‌ها و اتحادیه‌های مخابراتی و تکنالوژی معلوماتی، بازیکنان پابجی، نمایندگان تخنیکی شبکه‌های مخابراتی، حقوق‌دانان، اقتصاد دانان، اعضای مجلس نمایندگان، جامعه مدنی و نهادهای دیدبان شفافیت نشست‌های مشورتی را دایر کرد.

عمرمنصور انصاری رییس اداره اترا افغانستان گفته است: «تیم ما پس از یک تحلیل جامع و همه‌جانبه موضوع را به بورد اداره اترا پیشکش نمود که در آنجا با توجه به محلوظات اجتماعی و امنیتی فیصله گردید که این بازی به صورت موقت مسدود شود».
انصاری اضافه کرد: «اداره اترا برای دریافت یک راه حل دایمی تحقیقات و مشورت‌های خویش را ادامه می‌دهد».

براساس این اعلامیه، اداره اترا تاکید کرده که با استفاده از فرصت مسدود شدن موقتی بازی پابجی، پالیسی و طرزالعمل خاصی در رابطه به تنظیم مارکیت و صنعت گیم‌ها در افغانستان آماده و نهایی شود و تمام بازی‌هایی که بالای اطفال و جوانان تاثیرگذاری منفی دارند را شناسایی، تشخیص و تحلیل شود.

شایان ذکر است که کمیسیون مواصلات(ارتباطات) و مخابرات مجلس نمایندگان افغانستان پیش از این از اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) این کشور خواسته بود که بازی پابجی را در این کشور مسدود کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم