واکنش ترامپ به تایید پیروزی بایدن توسط کالج انتخاباتی آمریکا چه بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کایلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید، شامگاه سه شنبه 16 دسامبر گفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همچنان به چالش اعتراض خود علیه نتایج انتخابات 2020 ادامه خواهد داد.

اظهارات سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در باره واکنش ترامپ به تایید پیروزی جو بایدن از سوی کالج انتخاباتی آمریکا ایراد شده است.

روز گذشته کالج انتخاباتی ایالات متحده که مسئول اعلام نتایج نهایی و پیروزی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را به عهده دارد، تایید کرد که جو بایدن نامزد حزب دموکرات، پیروز انتخابات است و او اکنون به عنوان رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا انتخاب شده است.

برغم تایید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری از سوی کالج انتخاباتی و با وجود رای مثبت دادگاههای سه ایالت‌ بزرگ آمریکا در صحت نتایج انتخابات اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا هنوز هم از پذیرفتن شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری در برابر جو بایدن که در 20 ژانویه جانشین او خواهد شد، خودداری می‌کند.

روز دوشنبه کالج انتخاباتی آمریکا رسما پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تایید کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور منتحب ایالات متحده، شامگاه دوشنبه 14 دسامبر ساعاتی پس از آن که کالج انتخاباتی کشور، پیروزی او در انتخابات را به رسمیت شناخت، طی نطقی از مردم آمریکا خواست که از عصر دونالد ترامپ بگذرند و فصل تازه‌ای را آغاز کنند.

بایدن گفت اکنون وقت آن رسیده که دونالد ترامپ به پیروزی من در انتخابات اعتراف کند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا، رای کالج انتخاباتی را نتیجه پیروزی دموکراسی دانست و گفت که اصول حاکم بر کشور مورد فشار، آزمون و تهدید قرار گرفت، اما فرو نریخت.

بایدن گفت: «اگر کسی پیش از این نمی‌دانست، اکنون متوجه شده است. آن‌چه در اعماق قلب مردم آمریکا می‌تپد، این است: دموکراسی، یعنی حق شنیده شدن صدایتان، این که آرایتان شمرده شود، این که رهبرانی برای این ملت انتخاب کنید و بتوانیم خودمان را اداره کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم