واشنگتن: ایران، بزرگترین حامی تروریسم است و نمی‌خواهیم به سلاح هسته‌ای دست یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

الیوت آبرامز فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا به ایران چهارشنبه 16 دسامبر 2020 با بیان این که ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و «ما با رژیمی تندرو طرفیم که از قانونی بین‌المللی پیروی نمی‌کند»، تاکید کرد که واشنگتن نمی‌خواهد رژیم ایران که بزرگترین خطر تروریستی در جهان است به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.

آبرامز پیش از این اعلام کرده که گفتگوهای او و دیگر مسئولان دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده با تیم جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره ایران و توافق هسته‌ای آغاز شده است.

فرستاده ویژه آمریکا به ایران نیز در اظهاراتی به مجله «تایمز اسرائیل» ضمن اشاره به تحریم‌های اعمال شده بر رژیم تهران در زمینه نقض حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، توضیح داد که تدابیر اتخاذ شده علیه ایران طی دوره ریاست جمهوری ترامپ کاملا غیر قابل بازگشت است.

آبرامز در 25 نوامبر گذشته از تشدید مجدد تحریم‌ها علیه ایران خبر داده بود و از جو بایدن رئیس منتخب ایالات متحده خواست تا َاز این فشارها استفاده ایده‌آل را بکند.

این مقام آمریکایی همچنین افزود که گفتگوهای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران ماهها به طول خواهد انجامید و اعتقاد به این‌که دولت جدید آمریکا ممکن است سیاستش در قبال ایران را تغییر دهد اشتباه است.

این در حالی است که واشینگتن همچنان به اعمال فشارهای حداکثری خود علیه ایران ادامه می‌دهد و در این راستا وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه از تحریم دو تن از مسئولان ارشد وزارت اطلاعات ایران با نام‌های محمد باصری و احمد خزائی به ظن دست داشتن آنها در مسأله لوینسون عنصر پلیس فدرال آمریکا که در ایران ناپدید شده بود، خبر داد.

این در حالی است که یک مقام دولت دونالد ترامپ از تیم جو بایدن رئیس جمهوری منتخب خواسته تا هر گونه مذاکرات در آینده درباره پرونده هسته‌ای ایران نیز شامل بازگشت همه آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران به کشورشان شود.

تحریم‌های اخیر اعمال شده علیه ایران به ظن دست داشتن این کشور در ربوده شدن باب لوینسون عامل اطلاعاتی FBI آمریکا است که در ایران ناپدید شده بود و اعتقاد می‌رود که در زندان فوت شده باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم