رهبر ایران برای مذاکره با آمریکا چراغ سبز نشان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رهبر ایران با بیان اینکه چهار سال است که در رفع تحریم تاخیر شده تاکید کرد که اگر بتوان تحریم را رفع کرد، برای رفع آن حتی یک ساعت هم نباید تاخیر شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر ایران، چهارشنبه 16 دسامبر 2020 گزارش داد علی خامنه‌ای در دیدار با اعضای خانواده و ستاد بزرگداشت قاسم سلیمانی گفت: «توصیه قطعی من این است که به دشمن اعتماد نکنید، برای رفع مشکلات مردم و درست شدن آینده کشور به وعده‌های این و آن اعتماد نکنید، زیرا اینها وعده‌های خوبان نیست بلکه وعده‌های اشرار است، ضمن آنکه دشمنی‌ها را نیز نباید از یاد ببرید».

او با بیان اینکه آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما فرقی با هم ندارند افزود: «سه کشور اروپایی نیز نهایت بدعملی، لئامت، دورویی و نفاق را از خود نشان دادند».

خامنه‌ای ضمن بیان اینکه «اختلافات» باید با مذاکره حل شود، اظهار کرد: «مگر نمی‌گویید باید با دنیا مذاکره کرد، آیا نمی‌شود با عنصر داخلی مذاکره و اختلافات را حل کرد؟»

او همچنین بر «خنثی‌سازی تحریم‌ها» تاکید کرد و با بیان اینکه واقعیت این است که «رفع تحریم به دست دشمن است اما خنثی‌سازی آن به دست خودمان است»، گفت: «بنابراین باید بیش از آنکه به فکر رفع تحریم باشیم بر خنثی کردن آن تمرکز کنیم».

رهبر ایران در ادامه توضیح داد: «البته نمی‌گوییم دنبال رفع تحریم نباشیم، چرا که اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تاخیر کنیم، اگرچه اکنون چهار سال است که تاخیر شده و از سال 95 که بنا بود همه تحریم‌ها یک‌باره برداشته شود، تا امروز نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه زیادتر هم شد».

به گفته او اگر بتوان با روش «درست، عاقلانه، ایرانی- اسلامی و عزتمندانه» تحریم‌ها را برطرف کرد باید این کار را انجام داد اما تمرکز عمده باید بر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم