حمله طالبان در بغلان؛ 13 سرباز افغان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های ولایت بغلان افغانستان چهارشنبه 16 دسامبر اعلام کردند که در نتیجه حمله طالبان در این ولایت 13 سرباز افغان کشته شدند که اجساد این سربازان به خانواده‌های شان تحویل داده شد.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، این مقام‌های ولایت بغلان اضافه کردند که این حمله دیشب (شامگاه سه‌شنبه) در مناطق «وزیرآباد و نیازالله» شهر پلخمری مرکز این ولایت زمانی رخ داد که طالبان بر دو پاسگاه نیروهای امنیتی حمله کردند. این منطقه تنها در حدود سه کیلومتر با فرماندهی پولیس ولایت بغلان فاصله دارد.

در همین حال، نزدیکان این سربازان کشته شده مدعی اند، فرماندهی پولیس ولایت بغلان به وقت نیاز به این سربازان کمک نکرده است.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

شایان ذکر است که این رویداد در شرایطی رخ داده که دور اول مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان برای 23 روز متوقف شد. هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان به کابل بازگشتند و هیأت طالبان به هدف گفت‌وگو صلح به پاکستان رفت. قرار است دور دوم این مذاکرات به تاریخ 5 ژانویه 2021 از سرگرفته شود.

رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرده که دور دوم مذاکرات صلح باید در داخل خاک این کشور آغاز شود. زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان نیز گفته دور دوم مذاکرات باید به تاریخ تعیین شده و بدون تأخیر آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم