تا پایان سال 2021 حدود 20 درصد از جمعیت افغانستان واکسن کرونا خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد جواد عثمانی وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 16 دسامبر در نشست خبری در کابل گفت، قرار است تا ختم سال 2021 میلادی حدود 20 درصد از جمعیت این کشور واکسن کرونا شوند.

براساس اعلامیه‌ای وزارت صحت عامه افغانستان، عثمانی اضافه کرد، طرح تطبیق واکسین ضد کرونا در این کشور آماده شده و قرار است تا ختم سال 2021 میلادی حدود 20 درصد جمعیت به کمک بانک جهانی و بانک آسیایی که وعده 150 میلیون دالر را در این زمینه داده است واکسین شوند.

او علاوه کرد، برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا، تدابیر جدی به سطح افغانستان گرفته شده است و برای مدیریت بهتر موج دوم ویروس کرونا پنج کمیته مبارزه با این ویروس ایجاد شده که کارکردهای این کمیته‌ها همه روزه در نشست "هشت صبح" مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گفته وزیر صحت عامه افغانستان، تعداد بستر برای بیماران کرونا از 966 به 2070 بستر افزایش یافته است و هم‌چنان زمیته تداوی و مراقبت از بیماران کرونا در تمام شفاخانه‌های کابل و شفاخانه‌های ولایتی ولایات ایجاد شده است.

شایان ذکر است که در حال حاضر شمار مجموع مبتلایان کرونا در افغانستان نزدیک به 50 هزار نفر رسیده که از این میان بیش از دو هزار بیمار جان باختند و بیش از 38 هزار بیمار دیگر بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم