بحرين از قرار دادن «سرایا المختار» در فهرست گروه‌های تروریستی توسط آمريكا استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه بحرین روز چهارشنبه 16 دسامبر 2020 اعلام کرد منامه از قرار دادن گروه «سرایا المختار» مورد حمایت ایران در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا، استقبال می‌کند.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه خود اعلام کرد که گروه تروریستی «سرایا المختار» یک گروه تروریستی که هم امنیت پادشاهی بحرین و هم امنیت جهان را را تهدید می‌کند.

وزارت خارجه بحرین تاکید کرد قرار دادن این سازمان (سرایا المختار) در لیست گروه‌های تروریستی برای مقابله با اقدامات شرورانه و اهداف خبیث این سازمان مورد حمایت سپاه پاسداران ایران، گامی مهم به شمار می‌رود.

آمریکا روز سه‌شنبه گروه بحرینی «سرایا المختار» که مورد حمایت مالی و لجستیکی ایران است را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد طبق گزارش‌ها، گروه سرایا المختار در بحرین از جمهوری اسلامی کمک‌های مالی و لجستیکی دریافت می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که «سیاست آمریكا دیگر رژیم ایران و گروه‌های تروریستی وابسته به آن در منطقه را تحمل نخواهد كرد».

گفتنی است که در سال 2017 پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بریتانیا سازمان «سرایا المختار» را در لیست گروههای تروریستی قرار دادند.

گروه «سرایا المختار»علاوه بر انجام فعالیت‌های تروریستی و خرابکاری در بحرین به توطئه برای حمله به پرسنل آمریکایی در بحرین نیز متهم است.

مقامات دولت بحرین چندین بار از بازداشت و خنثى کردن طرح‌ها و نقشه‌های خرابکارانه گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم