ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی هدایت شده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 15 دسامبر 2020 از سرنگونی یک فروند پهپاد که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که یک فروند پهپاد که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود سرنگون شد.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن با اشاره به بیانیه صادره از وزارت انرژی مبنی بر وقوع حریق در مخزن سوخت در ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در شهر جده گفت که نقش شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در این حمله تروریستی بزدلانه که نه تنها سرمایه‌های ملی پادشاهی سعودی بلکه عصب اقتصاد جهانی، صادرات و امنیت جهانی انرژی را هدف قرار داده به اثبات رسیده است.

المالکی در این‌باره توضیح داد که این حمله تروریستی در ادامه اقدامات تروریستی است که پیش از این تاسیسات نفتی سعودی در مناطق بقیق و خریص را هدف قرار داده بود که دلایل و شواهد نشان از دست داشتن رژیم طهران در آن حملات داشته که با استفاده از سلاح پیشرفته ایرانی از نوع کروز و پهپادهای بدون سرنشین بمب‌گذاری شده انجام شده است.

وزارت انرژی سعودی نیز در رابطه با این حمله اعلام کرده بود که در راس ساعت3:50 از صبح روز حادثه (23 نوامبر2020) در نتیجه حمله تروریستی با وسیله یک پرتابه، انفجاری به وقوع پیوسته که منجر به وقوع حریق در مخزن سوخت ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در شمال شهر جده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم