شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا که باعث شیوع سریع‌تر بیماری شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که بریتانیا برای حل بحران ویروس کرونا و یافتن سازوکارهایی برای توزیع واکسن ضد این بیماری‌ همه‌گیر سخت در تلاش است، گونه جهش یافته جدیدی از این اپیدمی در این کشور شناسایی شد که گمان می‌رود علت اصلی گسترش سریع این بیماری در جنوب شرقی بریتانیا باشد.

این اتفاق در حالی رخ داده که بریتانیا تشدید محدودیت‌ها را برای میلیون‌ها نفر در لندن به اجرا گذاشته است.

Advertisement

مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا در مصاحبه‌ای با روزنامه «گاردین» گفت، گونه جدیدی از ویروس کرونا در 60 منطقه بریتانیا شناسایی شده که عامل سرعت شیوع بیشتر بیماری کرونا در این کشور شده است.

طبق گزارش روزنامه گاردین او در این مصاحبه تأکید کرد که تجربه‌ آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد که این گونه جهش یافته جدید بعید است که به واکسن ضد کرونا پاسخ ندهد.

هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا به نمایندگان پارلمان این کشور گفت گونه جدیدی از ویروس کرونا شناسایی شده که ممکن است سرعت شیوع بیشتری داشته باشد.

هنکوک گفت که هیچ دلیلی در دست نیست که این ویروس بیماری شدیدتری ایجاد می‌کند یا واکسن بر آن تاثیر گذار نیست.

وزیر بهداشت بریتانیا به نمایندگان پارلمان گفت هفته گذشته در لندن، کنت و مناطقی در اسکس و هرفوردشر موارد ابتلا به کرونا افزایش سریع و تصاعدی داشته است.

او افرود :«ما هزار مبتلا به این گونه جدید کرونا را شناسایی کرده‌ایم که اکثرا در جنوب بریتانیا بوده‌اند اما دستکم شصت مرکز بهداشت محلی دیگر هم موارد ابتلای این بیماری را ثبت کرده‌اند».

در همين حال کریس ویتی، ارشد پزشکان بریتانیا گفت که هیچ مدرکی وجود ندارد که نوع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا شناسایی شد، علائم بدتر یا متفاوتی با بیماری کرونای کنونی داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم