.
.
.

موج دوم کرونا در افغانستان؛ ثبت 256 ابتلا و 26 فوتی طی 24 ساعت گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان سه‌شنبه 15 دسامبر اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 256 مورد مثبت مبتلا به کرونا و 26 فوتی در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 49 هزار و 740 نفر افزایش یافت.

به گزارش منابع خبری این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 26 بیمار کرونا جان باختند و 90 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به دو هزار و یک و بهبودیافتگان به 38 هزار و 500 نفر رسیده است.

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان از شیوع موج دوم کرونا در این کشور خبر داده و از شهروندان شان خواسته است که تدابیر بهداشتی را جداً رعایت کنند و به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفرهای غیرضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری نمایند.

همچنان، اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کرده که بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی پٌر شده و مردم باید تدابیر بهداشتی را جدی رعایت کنند.

هرچند خبرهای امیدوارکننده مبنی به توزیع و آغاز واکسن کرونا در برخی از کشورهای جهان نشر شده، اما وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد که واکسن کرونا هفت ماه بعد وارد این کشور خواهد شد.