سعودی از جامعه بین‌المللی خواست تا به نیازهای سودان توجه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 14 دسامبر 2020 ضمن دعوت از جامعه بین‌المللی برای پاسخگویی به نیازهای کشور سودان، خواستار عفو بدهی‌های خارجی این کشور شد.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این‌باره گزارش کرد که وزارت خارجه سعودی دوشنبه اعلام کرد که دولت این کشور از اعلامیه دولت آمریکا برای برداشتن رسمی نام سودان از لیست آمریکا برای کشورهای حامی تروریسم، استقبال می‌کند.

در همین راستا و بنا به اعلام وزارت خارجه سعودی این پادشاهی تلاش‌های آمریکا را با ارزش خوانده و کشورهای هم‌پیمان، دوست، سازمان‌های مالی و بین‌المللی را برای پاسخگویی فوری به نیازهای سودان و آغاز روند بخشش بدهی‌های خارجی آن فراخواند.

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه گفت که «برداشتن نام سودان از لیست سازمان‌های تروریستی پس از آن حاصل شد که این کشور مسیر خود را تغییر داده و از رژیم عمر البشیر فاصله گرفته است.

پمپئو همچنین اعلام کرد که برداشتن نام سودان از لیست سازمان‌های تروریستی دلیل بر تغییرات ریشه در ارتباطات میان آمریکا و سودان است.

این در حالی است که بنا به اعلام سفارت آمریکا در خارطوم بر صفحه آن بر شبکه اجتماعی «فیسبوک واشنگتن دوشنبه رسما نام سودان را از لیست ایالات متحده برای کشورهای حامی تروریسم که در سال 1993 در آن گنجانده شده است، خارج کرد.

در صفحه وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده است:« با پایان یافتن مهلت 45 روزه ابلاغ به گنگره، وزیر خارجه ابلاغیه‌ای را صادر کرد که به موجب آن نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم برداشته می‌شود. و این اقدام آمریکا از 14 دسامبر به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید